Fot. Everspace

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 25 maj 2017 14:38 (aktualizacja: 25 maj 2017 14:48)

5 kroków do nowoczesnego biura

W dobie dużej konkurencji na rynku pracy, biurowe standardy firm muszą spełniać wymagania pracowników, którzy nade wszystko cenią sobie wygodę i oczekują jej w miejscu, w którym spędzają minimum 8 godzin dziennie. Poznaj 5 kluczowych elementów biura, które wpłyną na to, że ludzie będą chcieli w nim pracować.

Kandydaci do pracy, przed podpisaniem kontraktu chętnie oglądają miejsca, w których będą pracować i często od ich wyposażenia uzależniają swoje decyzje. To sprawia, że biuro pełni rolę narzędzia marketingowego przyciągającego najlepszych pracowników. Coraz więcej firm decyduje się więc na takie aranżowanie przestrzeni, aby zapewnić komfort osób w nim zatrudnionych. Pracodawcy projektując biuro marzeń muszą pamiętać, że jego kluczowym elementem jest wygodne miejsce, przy którym pracownik będzie mógł efektywnie wykonywać swoje zadania przez kilka godzin dziennie. I tu nie ma kompromisu. Okazuje się, że jedno małe biurko lub wygodne krzesło może usatysfakcjonować pracownika bardziej, niż najnowocześniejszy sprzęt czy najwygodniejsza strefa relaksu. Podpowiadamy, jakich 5 kluczowych elementów wpływa na wygodę pracowników i sprzyja ich efektywności.

Biodynamiczne fotele

Fotele pracownicze to podstawa wyposażenia niemal każdego biura. Niełatwo jest wysiedzieć 8 godzin na niewygodnym krześle i przy tym wydajnie pracować. Jeśli zależy nam na efektywności pracowników, to warto zainwestować przede wszystkim w ten element wyposażenia. Najnowocześniejsze fotele zapewniają siedzenie biodynamiczne. Polega to na wykorzystaniu biologicznych predyspozycji naszego ciała do poruszania się w trzech wymiarach przestrzeni. Przykładem mogą być fotele, które pozwalają na poruszanie się siedziska we wszystkich kierunkach i wymuszą systematyczny ruch naszego ciała. Dzięki temu kręgosłup nie ulega odkształceniu, a impulsy przepływające przez nasze ciało podczas siedzenia, redukują dolegliwości związane z negatywnymi skutkami pracy biurowej. Co więcej naprzemienny nacisk na całą powierzchnię krążka kręgowego zaopatruje dyski w energię, która pobudza aktywność i wydajność pracownika.

Inteligentne biurka

Nowoczesne biurko dziś ma być nie tylko przestrzenią do odłożenia dokumentów czy umieszczenia na nim komputera. Ma się dostosowywać do wzrostu i aktualnej pozycji pracowników. Ze względu na to, że jest coraz więcej osób lubiących pracować w pozycji stojącej, producenci mebli biurowych oferują elektrycznie sterowane biurka. Okazuje się, że te najnowocześniejsze mają jeszcze więcej możliwości. Inteligentne biurka przyszłości, poza łatwą zmianą wysokości dzięki połączeniu z aplikacją w naszym smartfonie - pozwalają spersonalizować miejsce pracy i dzięki komunikatom, pomóc w zachowaniu ergonomicznej postawy ciała.

Biuro dobre akustycznie

Głośne rozmowy wielu osób zgromadzonych w jednej przestrzeni w pracy nie tylko dekoncentrują, ale też mogą działać stresogennie. Największym wyzwaniem jest więc stworzenie komfortowych warunków akustycznych… zwłaszcza w biurach typu open space. Tu z pomocą przychodzą wolno wiszące panele sufitowe, wyspy, panele ścienne i ścianki działowe, których konstrukcja umożliwia skuteczne tłumienie hałasów. Dodatkowo ułożenie na podłodze miękkiej wykładziny sprzyja poprawie komfortu akustycznego każdego wnętrza. Takie elementy wyposażenia biura mają jeszcze jedną ważną zaletę – umiejętnie wkomponowane - mogą wprowadzać do pomieszczenia aktywizujące, poprawiające nastrój i sprzyjające kreatywności kolory.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce