Meble.com.pl - komfort na miarę

Fot. IKEA

5 pomysłów na meble balkonowe

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 26 kwi 2016 15:20

Poranna kawa, śniadanie, romantyczna kolacja – w ciepłe wiosenne dni każdą chwilę warto wykorzystać na delektowanie się piękną pogodą. Idealnym miejscem, gdzie możemy spożywać posiłki na świeżym powietrzu bez wychodzenia z domu, jest balkon.

Balkon to pomieszczenie, które po zimie często zostaje zapomniane i niestety rzadko w pełni wykorzystane. A przecież tak niewiele trzeba, aby służył nam nie tylko jako dodatkowa przestrzeń do przechowywania czy suszenia prania. Wystarczy porządnie go wysprzątać i odpowiednio zagospodarować, by w środku prywatnego, balkonowego ogrodu oddawać się błogiemu lenistwu, poczytać książkę czy wypić poranną filiżankę kawy.

Balkon magiczny i praktyczny

Wraz z początkiem „sezonu ogrodowego” warto rozejrzeć się za meblami balkonowymi. Urządzając balkon, warto pamiętać, że na małej przestrzeni najlepiej sprawdzą się meble o regularnych kształtach, które z łatwością dostawimy do ściany czy rogu pomieszczenia, zyskując tym samym większą przestrzeń. Dobrym rozwiązaniem będą meble składane oraz wielofunkcyjne, takie jak np. ława do siedzenia, będąca jednocześnie pojemną skrzynią.

- Na balkon świetnie nadają się też lekkie, składane stoły, krzesła czy leżaki, które możemy rozstawić, gdy chcemy poczytać książkę, napić się kawy z przyjaciółką czy po prostu poleżeć - i złożyć, gdy potrzebujemy więcej miejsca - mówi Agnieszka Gryczyńska, Zastępca Kierownika Sprzedaży w IKEA Kraków.

Często podczas upalnych dni, na balkonie przeszkadzają nam promienie słoneczne. Idealnym rozwiązaniem byłby parasol, zwykle jednak nie ma na niego miejsca. Wyjściem z tej sytuacji może być zakup parasola o podstawie w kształcie półkola, który można dostawić do ściany. Sprawdza się on zwłaszcza w mieszkaniach wystawionych na południową stronę, gdyż redukuje ilość wpuszczanego słońca do wnętrza.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA