Meble.com.pl - komfort na miarę

Skosy nie stanowią już żadnych problemów. W tym miejscu dobrze sprawdzi się wbudowana szafa. Fot. Komandor

5 sposobów na garderobę pod skosami

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 25 kwi 2016 10:27 (aktualizacja: 25 kwi 2016 12:12)

Skosy tylko na pozór utrudniają funkcjonalną aranżację szafy czy garderoby. Wystarczą przemyślane rozwiązania i odrobina kreatywności.

Wnętrza ze skosami mają niepowtarzalny klimat i dają wiele możliwości, jednak nie wszyscy wiedzą jak w odpowiedni sposób poradzić sobie z ich urządzeniem. Ważną rolę odgrywa tu odpowiednie wykorzystanie potencjału tego miejsca. Skosy poddasza tylko na pozór utrudniają funkcjonalną aranżację i całkowite wykorzystanie jego powierzchni. Wystarczą przemyślane rozwiązania i odrobina kreatywności.

Dobrym pomysłem jest między innymi zabudowywanie wnęk pod skosami i wykorzystywanie ich jako dodatkowych, praktycznych schowków, których w domu nigdy za wiele. Pod skosem możemy także umieścić biblioteczkę czy niewielką garderobę.

Plusem poddasza okazują się także widoczne elementy konstrukcyjne, które stają się ozdobą naszego wnętrza. Nie próbujmy ich ukryć – wręcz przeciwnie, należy je odpowiednio wyeksponować. Drewniane belki, stropy i podpory możemy zabejcować lub pokryć lakierem dekoracyjnym do drewna. W połączeniu z jasnymi ścianami dadzą niepowtarzalny efekt. Pod skosami mogą znaleźć się również komody, skrzynie do przechowywania przedmiotów lub zabudowy przygotowywane na wymiar. 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA