Meble.com.pl - komfort na miarę

Esprit Home Bath Concept to kompletna oferta wyposażenia łazienki w meble i akcesoria. Na uwagę zasługują mobilne szafki na kółkach. Można je łatwo przesuwać i dowolnie zmieniać ich ustawienie. Fot. Kludi

Akcesoria do łazienki - bez nich ani rusz

  • Autor: kh
  • 08 cze 2014 09:22 (aktualizacja: 09 cze 2014 07:03)

Kosmetyki, środki czystości, ręczniki i dziesiątki drobiazgów – lista przedmiotów, które znaleźć można w każdej łazience jest niezwykle długa. Jak utrzymać te wszystkie rzeczy w porządku? Odpowiedzią są systemy organizacji i akcesoria meblowe.

Bez dwóch zdań, łazienka stanowi pomieszczenie bardzo specyficzne. Choć na ogół niewielka pod względem powierzchni, każdego dnia staje się areną dziesiątek czynności. Pełni funkcje strefy sanitarnej i kąpielowej, pralni, salonu fryzjerskiego i kosmetycznego, a niekiedy nawet domowego spa, w związku z czym znaleźć w niej można setki przedmiotów, które wyjątkowo mocno "lubią nieporządek".

Metodą na wprowadzenie ładu w łazience jest odpowiednie dobranie mebli, a także zastosowanie w nich akcesoriów i organizatorów. Oferta tych ostatnich jest bardzo szeroka. Obejmuje systemy szuflad wraz z odpowiednio wyprofilowanymi wkładami, ażurowe kosze na bieliznę, wysuwane carga na środki czystości i kosmetyki, a także bogatą gamę uchwytów, wieszaków, podpórek i wiele innych.

Szuflada poukładana

Wśród dedykowanych łazienkom akcesoriów meblowych niewątpliwie prym wiodą systemy szuflad, które stanowią ciekawą, a przede wszystkim niezwykle funkcjonalną alternatywę dla tradycyjnych szafek. Proponowane m.in. przez marki Blum, Hettich, Amix szuflady, dzięki pełnemu wysuwowi zapewniają beproblemowy dostęp do wszystkich przechowywanych przedmiotów – nawet tych schowanych z tyłu. A w przypadku drobnych buteleczek i słoiczków, z jakimi najczęściej ma się do czynienia w łazience, zaleta ta jest nie do przecenienia. Na uwagę zasługują zwłaszcza te szuflady, które pozwalają na wykorzystanie trudno dostępnych, i najczęściej niezagospodarowanych miejsc, na przykład przestrzeni podumywalkowej.

Tam, gdzie cenny jest każdy centymetr, sprawdzają się również szafy z szufladami wewnętrznymi. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość ukrycia wielu, pojedynczo wysuwanych szuflad za wspólnym frontem szafki, dzięki czemu uzyskuje się wrażenie czystości i ładu. Poza tym rozwiązanie to pozwala na indywidualną konfigurację głębokości szuflad i dostosowanie ich do wymiarów i specyfiki przedmiotów, które będą w nich przechowywane np. wysokich butelek z detergentami, lub niewielkich słoiczków z kremami.

Nieodłącznym uzpełnieniem systemów szuflad są organizatory, które zapewniają uporządkowany i funkcjonaly rozkład drobiazgów – począwszy od niewielkich kosmetyków, po przyrządy i drobne urządzenie jak golarka czy suszarka. I te produkty pozwalają na dostosowanie do własnych potrzeb położenia poszczególnych przegródek, poprzecznych i podłużnych listew oraz relingów. Elementy te mogą być wykonane ze stali nierdzewnej, bądź tworzywa utrzymanego w kolorze białym lub szarym.

Ażurowy ład

Nieocenioną pomocą w zadaniu wprowadzenia porządku do łazienkowych szaf i szafek są również ażurowe carga i kosze. Część z nich montuje się podobnie jak szuflady w szafkach i swobodnie wysuwa. Inne zaś producenci wyposażają w kółka, dzięki czemu pozwalają na bezproblemowe przemieszanie (np. gdy trzeba załadować pralkę).

Carga, szczególnie te wąskie, pozwalają na optymalne wykorzystanie przestrzeni i ułatwiają dostęp do przechowywanych przedmiotów. Ich ażurowa, wykonana np. ze stalowych lub chromowanych prętów konstrukcja pozwala na szybkie zlokalizowanie poszukiwanego przedmiotu, zaś fakturowane dno zapewnia stabilność i wygodę. Poza tym są one niezawodną receptą na organizację wszelkiego rodzaju środków czystości – zwłaszcza tych, które nie powinny znajdować się w zasięgu małych dzieci.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA