Meble.com.pl - komfort na miarę

Doskonałe zagospodarowanie kuchennego aneksu. Oprócz wygodnej przestrzeni do przygotowywania posiłków zastosowano także kuchenną szafę, któa pozwala na przechowywanie niemal wszystkich niezbędnych rzeczy. Projekt: Arkadiusz Grzędzicki. Fot. Bartosz Jarosz

Aneks kuchenny. Modne pomysły na kuchnię w bloku

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 27 sie 2015 10:38 (aktualizacja: 28 sie 2015 08:01)

Zabudowa kuchni w formie aneksu świetnie sprawdza się w mieszkaniu w bloku. Daje wrażenie większej przestrzeni oraz porządkuje stylistykę całego wnętrza. Zobaczcie inspirujące pomysły na zabudowę jednorzędową.

Zabudowa jednorzędowa posiada wiele zalet. Jeśli nasza kuchnia jest otwarta na salon, możemy wykonywać prace kuchenne i uczestniczyć w życiu rodzinnym i towarzyskim. Mając aneks kuchenny także opieka nad dzieckiem jest znacznie ułatwiona, ponieważ może ono bawić się w salonie, a my wciąż mamy je w zasięgu wzroku. 

Jeśli nasza kuchnia jest mała i wąska, a ściana oddzielająca ją od sąsiedniego pokoju nie może być wykorzystana, najlepszym rozwiązaniem jest jej wyburzenie. W ten sposób aneks kuchenny i salon stworzy jedno wnętrze, o lepszych proporcjach. Aneks kuchenny to rozwiązanie szczególnie chętnie stosowane w kawalerce. Tam również może być połączony z pokojem lub umieszczony w części mieszkania łączącej się z korytarzem.

Nie da się zaprzeczyć, że zabudowa jednorzędowa przy swoich licznych zaletach ma też kilka wad. Otwarta kuchnia wymaga ciągłego utrzymania jej w czystości. Nie możemy sobie pozwolić na pozostawianie brudnych naczyń na blacie kuchennym czy w zlewie. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA