Meble.com.pl - komfort na miarę

Kuchnia Nika Standard 260. Fot. Black Red White

Aneks kuchenny. Najlepsze meble na jedną ścianę

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 18 sty 2015 17:15 (aktualizacja: 21 sty 2015 08:16)

Aneksy kuchenne jeszcze do niedawna było domeną maleńkich wnętrz. Dzisiaj jednak można je zobaczyć nawet na dużych przestrzeniach, ponieważ jednorzędowa zabudowa to bardzo modny trend.

Aneks kuchenny to przede wszystkim idealne rozwiązanie do kuchni otwartych na salon. Rozgraniczając strefę kuchni od salonu stołem z krzesłami, sprawiamy, że wnętrze wydaje się bardzo przestronne i funkcjonalne. Zabudowę można także zastosować w kuchni zamkniętej, dzięki czemu zyskamy jedną ścianę właśnie na miejsce jadalniane. Jeśli obawiamy się, że zabraknie nam miejsca do przechowywania, można z powodzeniem "wydłużyć" szafki górne, wieszając je aż do samego sufitu. Dzięki temu na pewno nie zabraknie miejsca, a na górze będzie można schować mniej potrzebne przedmioty. 

Aneks kuchenny w dużej kuchni można połączyć także z wyspą. To ciekawe rozwiązanie, które spowoduje, że cała przestrzeń robocza przeniesie się na wyspę, a wówczas w aneksie pozostanie dużo miejsca na szafki i zabudowany sprzęt AGD. Modnym rozwiązaniem dziś jest także zabudowa jednorzędowa bez górnych szafek. Zamiast nich pozostawia się pustą przestrzeń, tworząc minimalistyczną aranżację, lub wiesza się półki na dekoracyjnych wspornikach. Na nich zaś może spocząć kolorowa ceramika, która ożywi wnętrze kuchni. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA