Meble.com.pl - komfort na miarę

W małym mieszkaniu doskonale sprawdzi się połączenie kuchni z pokojem dziennym. Zatarcie granicy między tymi pomieszczeniami to najbardziej oczywisty sposób na powiększenie przestrzeni. Projekt: Anna Maria Sokołowska. Fot. Bartosz Jarosz

Aneks kuchenny. Najlepsze sposoby na jego aranżację

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 16 cze 2015 09:34 (aktualizacja: 17 cze 2015 07:59)

Aneks kuchenny to popularne rozwiązanie. Co zrobić, aby przejście pomiędzy kuchnią a salonem było płynne, a żadna z części pomieszczenia nie zdominowała tej drugiej?

Otwarty aneks kuchenny to dobry sposób na optyczne powiększenie małego mieszkania oraz integrację życia rodzinnego. Aranżacja otwartej przestrzeni stanowi jednak niemałe wyzwanie. W aranżacji kuchni i salonu złączonych w jedno pomieszczenie ważne jest dokonanie podziału na poszczególne strefy przy jednoczesnym zachowaniu spójności stylu wnętrza. Dobrym rozwiązaniem jest wybór frontów kuchennych w kolorze zbliżonym do kolorystyki panującej w salonie. Kolejnym pomysłem może być wybór płytek ceramicznych w obrębie jednej kolekcji – różniących się odcieniem, lecz o tym samym rysunku i fakturze. 

W łączonej przestrzeni świetnie sprawdzają się większe formaty, które doskonale pasują zarówno do kuchni, jak i eleganckiego salonu. Dodatkowo duże, gładkie powierzchnie powiększają optycznie przestrzeń, co jest szczególnie ważne w mieszkaniach, w których aneks kuchenny jest koniecznością ze względu na niewielki metraż. Są one korzystne również ze względu na zwiększoną konieczność dbania o porządek w otwartej na salon kuchni. Gładkie powierzchnie są znacznie przyjemniejsze do czyszczenia. Warto stosować również jasne kolory, dzięki którym nawet najmniejsze pomieszczenie wyda się przestronniejsze. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA