Meble.com.pl - komfort na miarę

Białe meble kuchenne optycznie powiększą małą kuchnię. Projekt: Katarzyna Uszok-Adamczyk. Fot. Bartosz Jarosz

Aneks kuchenny. Pomysły do małego mieszkania

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 09 lut 2017 10:05 (aktualizacja: 26 lut 2017 10:58)

Kuchnia w małym mieszkaniu może być bardzo praktyczna i funkcjonalna. Doskonale sprawdzają się zabudowy w formie aneksu.

Małe kuchnie w blokach to duże wyzwanie aranżacyjne. Tym bardziej, że większość deweloperów oferujących mieszkania proponuje rozwiązania, gdzie kuchnia i salon to jedno pomieszczenie. Nie wszyscy są zwolennikami kuchni w aneksach, jednak pewne jest, że taka mała kuchnia również może być niezwykle funkcjonalna.

Pomysłów na kuchnię w aneksie może być wiele. Warto pamiętać, że jej aranżacja powinna być spójna z wystrojem salonu, bowiem jest dla niego pewnego rodzaju tłem. Jeśli niewiele gotujemy ciekawym pomysłem może być kuchnia w aneksie bez górnej zabudowy, gdzie nad blatem wiesza się wyłącznie otwarte półki. Takie rozwiązanie sprawdzi się w mieszkaniu singli lub młodych par, które nie mają jeszcze dużej rodziny. Ci, którzy potrzebują więcej miejsca do przechowywania, nie powinni rezygnować z wiszącej zabudowy. Co więcej, jeszcze praktyczniejszym rozwiązaniem będzie stworzenie zabudowy typu słupek, która zapewni nam dodatkową przestrzeń do chowania kuchennych przedmiotów. Taką wysoką szafką można zakończyć jedną część aneksu.

Kuchnię w aneksie można pozostawić całkowicie otwartą bądź oddzielić ją od salonu niewielkim barkiem śniadaniowym bądź malutką wyspą. Jeśli znajdziemy na nie miejsce, mogą zastąpić nam tradycyjny stół.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA