Meble.com.pl - komfort na miarę

Kuchnia w dwóch kolorach to modne rozwiązanie. Biel mebli dobrze współgra z jasnymi pastelami. Projekt: Anna Maria Sokołowska. Fot. Bartosz Jarosz

Aneks kuchenny. Tak możesz go urządzić

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 24 lis 2015 12:51 (aktualizacja: 25 lis 2015 08:30)

Aneksy kuchenne, tak popularne w małych mieszkaniach, spełniają swoje funkcje również na dużych przestrzeniach. Zobacz, jak ciekawie możesz urządzić aneks.

Aneksy kuchenne to dobry sposób na optyczne powiększenie małych przestrzeni, ale również swobodne i płynne otwarcie kuchni na salon. Jednak aranżacja otwartego wnętrza to również niemałe wyzwanie. Istotny jest tu nie tylko sam wygląd kuchni, ale również funkcjonalny podział stref. Kuchnia powinna być spójna z salonem, ale również pozostawać odrębną przestrzenią do przygotowywania posiłków. 

Praktycznym rozwiązaniem jest wybór frontów kuchennych w kolorze zbliżonym do kolorystyki panującej w salonie. Kolejnym, może być wybór płytek ceramicznych na podłodze, które zbliżone są do barw deski podłogowej w salonie. Dzięki takim elementom zatraca się różnica pomiędzy pomieszczeniami, są one bardziej spójne.  

W łączonej przestrzeni świetnie sprawdzają się większe formaty, które doskonale pasują zarówno do kuchni, jak i eleganckiego salonu. Dodatkowo duże, gładkie powierzchnie powiększają optycznie przestrzeń, co jest szczególnie ważne w mieszkaniach, w których aneks kuchenny jest koniecznością ze względu na niewielki metraż. Są one korzystne także ze względu na zwiększoną konieczność dbania o porządek w otwartej na salon kuchni. Gładkie powierzchnie są znacznie prostsze do czyszczenia. Warto stosować również jasne kolory, dzięki którym nawet najmniejsze pomieszczenie wyda się przestronniejsze. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA