Meble.com.pl - komfort na miarę

Kuchnia z barem, otwarta na strefę dzienną. Drewnem wykończono wysoką zabudowę oraz fragment ściany nad blatem. Czarny blat idealnie spina kompozycyjną całość. Projekt: Piotr Stanisz. Fot. Bartosz Jarosz

Aranżacja kuchni. 15 najmodniejszych propozycji z barem

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 02 lip 2015 11:43 (aktualizacja: 03 lip 2015 08:30)

Kuchnia z barem to rozwiązanie modne i funkcjonalne. Barek optycznie łączy i jednocześnie oddziela kuchnię od salonu, a także pozwala pozbyć się monotonii w otwartym wnętrzu.

Kuchnia otwarta na pokój dzienny stwarza doskonałe warunki do zaaranżowania barku kuchennego, zwanego też często półwyspem kuchennym. Barek może pełnić kilka, bardzo przydatnych funkcji. Przede wszystkim zastępuje stół - na szybką kawę, poranne śniadanie czy przekąski w trakcie dnia. Barek w każdej kuchni będzie stanowił centrum spotkań i integracji. Na co dzień może pełnić funkcję stołu, miejsca do pracy lub blatu do wydawania posiłków. Można na nim postawić także kwiaty i będzie spełniał funkcję dekoracyjną w domu. 

Najlepiej zaplanować barek już na etapie projektowania wnętrza. Aranżacja kuchni będzie spójna, jeśli mebel wykonamy z tego samego materiału co blaty kuchenne. W ścianie barku warto umieścić schowki, idealne na funkcjonalne i bezpieczne przechowywanie zapasowych szklanek czy kubków. 

Barek może tworzyć jedną płaszczyznę z blatem kuchennym lub wybijać się ponad zabudowę szafkową. Można go przymocować do jednej ze ścian na granicy kuchni i salonu lub zintegrować z wyspą albo półwyspem. Dobrym pomysłem jest ustawienie przy nim stołków, które wniosą do wnętrza nieco ekstrawagancji. Taka aranżacja doda też wnętrzu lekkości i nie zamknie optycznie przestrzeni. Oferta stołków barowych jest bardzo szeroka. Do wyboru mamy modele nowoczesne bazujące na metalowej ramie i oszczędnym siedzisku, poprzez te wzbogacone o tapicerkę, tak skórzaną jak i materiałową, aż po stylowe, klasyczne w formie krzesła wykończone drewnem. 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA