Meble.com.pl - komfort na miarę

Elegancka kuchnia z jadalnią. Zamiast górnych szafek galeria stylowych obrazów. Projekt: Iwona Kurkowska. Fot. Bartosz Jarosz

Aranżacja kuchni. Sprawdź, gdzie najlepiej umieścić AGD

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 25 cze 2015 10:43 (aktualizacja: 30 cze 2015 07:59)

W przyjaznym i funkcjonalnym wnętrzu kuchennym wszystkie elementy muszą do siebie pasować i się uzupełniać. Dlatego ważny jest nie tylko wybór frontów czy wyposażenie szafek, ale też odpowiednie rozmieszczenie sprzętu AGD. Jak sprawić, aby podkreślał walory naszej kuchni?

Sprzęt AGD już dawno przestał pełnić funkcję praktyczną. Nowoczesne urządzenia nie tylko przyspieszają czynności wykonywane w kuchni i pozwalają przyrządzać smaczne posiłki – to także ozdoba wnętrza. Podczas wyboru piekarnika, płyty grzewczej czy mikrofalówki prócz parametrów technicznych warto wziąć także pod uwagę ich design, kształt oraz kolor.

W kuchni nie przypadkowe jest również umiejscowienie sprzętu AGD. Gdzie sprawdza się najlepiej? Opcji i możliwych rozwiązań jest wiele. Znacznie łatwiej jest korzystać z urządzenia, które mamy na wysokości rąk, stąd tak duża popularność piekarników montowanych nad blatem, bądź na wysokości twarzy - często w szeregu z mikrofalówką lub ekspresem do kawy. Nie oznacza to jednak, iż na popularności straciły aranżacje w których piekarniki montowane są w dolnej zabudowie szafek. Takie rozwiązanie nadal chętnie wybierane jest w stylizacjach wnętrz retro.

Decyzja o tym, gdzie umieścić piekarnik, płytę grzewczą czy mikrofalówkę,  to zaledwie pierwszy krok na drodze do wyboru sprzętu AGD, w który wyposażymy naszą kuchnię. Dużo trudniejszy jest z pewnością zakup konkretnego modelu. Gama wzornicza dostępnych na rynku urządzeń jest bardzo szeroka. Na co się zdecydować?

Pokazujemy klika świetnych inspiracji. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA