Meble.com.pl - komfort na miarę

Kuchnia na poddaszu z wyspą. Duże okno połaciowe sprawia, że wnętrze jest dobrze doświetlone. Projekt: Sebastian Kłosowski. Fot. Monika Filipiuk-Obałek

Aranżacja kuchni. Tak ją urządzisz na poddaszu

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 28 lip 2015 11:08

Aranżacja kuchni na poddaszu nie jest łatwa. Skosy oraz wnęki utrudniają funkcjonalne rozmieszczenie szafek oraz sprzętów. Projektanci przekonują jednak, że nie jest niemożliwa.

Kuchnia na poddaszu może być atrakcyjna i funkcjonalna. Należy ją jednak uważnie zaplanować. Sposobów jest wiele, a wszystko zależy od wysokości ścianki kolankowej - to od niej bowiem zależy kształt, ilość oraz forma kuchennych szafek. 

Jeżeli ścianka kolankowa ma zbyt małą wysokość to pod skosem lepiej ustawić jest stół lub zabudować wnękę schowkami, gdyż wygodna praca w pozycji wyprostowanej jest w tym przypadku niemożliwa. Pod skosem możemy ustawić szafki dolne jeśli ścianka ma wysokość nie mniejszą niż 90 cm. Ciąg roboczy jednak nie powinien w tej sytuacji przewidywać montażu płyty grzejnej czy kuchenki, gdyż nie będzie miejsca do zawieszenia nad nimi okapu. Swobodną adaptację poddasza zapewniają ścianki o wysokości min. 110 cm. 

Jasne kolory ścian i mebli nadadzą wnętrzu przestronności, a efekt powiększą zamontowane okna dachowe. Jeśli nasze wnętrze oferuje taką możliwość, warto jest rozważyć połączenie kuchni z pokojem dziennym. Takie rozwiązanie daje większe możliwości aranżacyjne, bowiem w ten sposób wyegzekwujemy miejsce na stół jadalniany, a nawet wyspę. Można na niej umieścić strefę zmywania bądź płytę grzewczą. Wyspa to także dodatkowa przestrzeń do przygotowywania posiłków.

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA