Meble.com.pl - komfort na miarę

W dużej kuchni z powodzeniem możemy zainstalować dwukomorowy zlewozmywak z dodatkowym ociekaczem, który ułatwi mycie naczyń lub przygotowanie produktów spożywczych. Projekt: Magdalena Misaczek. Fot. Bartosz Jarosz

Aranżacja kuchni. Zobacz, gdzie najlepiej urządzić strefę zmywania

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 24 cze 2015 11:19 (aktualizacja: 25 cze 2015 10:04)

Strefa wokół zlewu jest jednym z najczęściej uczęszczanych miejsc w kuchni. Dlatego niezwykle ważne jest by była ona pomysłowo i funkcjonalnie zaplanowana. Pokazujemy klika niezawodnych sposobów.

Przeznaczenie zlewu, w ostatnim czasie znacznie zmieniło swoją rolę. Dawniej służyło głównie jako miejsce zmywania naczyń, dziś ze zlewu korzystamy głównie podczas mycia owoców, warzyw lub też pojedynczych kubków czy talerzy. Warto poświęcić więcej uwagi na planowanie strefy zmywania, bowiem to właśnie tam koncentruje się większość wykonywanych czynności podczas pracy w kuchni.

Zlewu używamy tylko od czasu do czasu, główne podczas mycia owoców, warzyw czy też pojedynczych kubków i talerzy. W pomieszczeniach z klasyczną zabudową kuchenną, kwestią decydującą jeśli chodzi o wybór strefy zlewozmywakowej powinna być wielkość przestrzeni roboczej i jej dopasowanie do potrzeb domowników. Jeśli wnętrze jest wyposażone w zmywarkę, a nasza kuchnia jest mała postawmy raczej na zlew jednokomorowy. Jeśli do dyspozycji mamy więcej miejsca warto zamontować zlewozmywak wyposażony w dwie komory lub ociekacz. Podobny model sprawdzi się na szerokim blacie, umożliwiającym wygospodarowanie miejsca na większe sprzęty.

Strefa zmywania przy oknie to z pewnością bardzo popularne rozwiązania. Ma jednak tyle samo zwolenników, co przeciwników. Także rozwiązanie polecamy jednak każdemu, kto za zmywaniem nie przepada. Możliwość oglądania widoków za oknem, z pewnością umili ten przykry obowiązek. Zlew przy oknie może być również dobrym rozwiązaniem, gdy wymarzyliśmy sobie ultranowoczesną kuchnię z wysoką zabudową i wyspą, a nie chcemy włączać strefy zmywania w obręb wyspy.

Pokazujemy jak zaplanować strefę zmywania, aby kuchnia prezentowała się ciekawie wizualnie, a czas przeznaczony na przygotowywanie posiłków został skrócony do minimum. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA