Meble.com.pl - komfort na miarę

Białe szafki kuchenne rozjaśnią kuchnię, zaś drewniane ją ocieplą. Fot. Max Kuchnie

Aranżacja małej kuchni. Otwarta czy zamknięta?

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 14 kwi 2016 09:58 (aktualizacja: 15 kwi 2016 08:41)

Urządzając kuchnię często stajemy przed dylematem: otwarta czy zamknięta? Podpowiadamy, jak urządzić małe wnętrze, by było stylowe i funkcjonalne.

Otwarta czy zamknięta? Jeśli zastanawiasz się, jak urządzić kuchnię by była funkcjonalna i modna, poznaj wady i zalety obu rozwiązań. 

Wolna przestrzeń

Kuchnia otwarta doskonale sprawdza się w małych mieszkaniach, ponieważ optycznie powiększa przestrzeń. Jednak, aby zachwycała swoim wyglądem, należy pamiętać, że musi się dobrze komponować z całością mieszkania. Ma być dopełnieniem salonu, a nie jego przeciwieństwem. 

Jeśli zdecydujemy się połączyć kuchnię z salonem, z pewnością uzyskamy większą przestrzeń całego wnętrza. To również doskonałe rozwiązanie, jeśli we wcześniej zamkniętej kuchni nie było okna. Otwarcie jej na strefę dzienną, z pewnością spowoduje, że będzie ona jaśniejsza. Kuchnia otwarta pozwala nam również wykonywać więcej czynności w tym samym czasie. Podczas przygotowywania posiłku możemy jednocześnie kontrolować bawiące się w salonie dziecko, "jednym okiem" oglądać serial czy rozmawiać z gośćmi podczas wieczornego spotkania. 

Zamknięta enklawa

Oddzielone ścianą pomieszczenie kuchenne zapewnia spokój podczas pracy w kuchni, ale również przesłania cały rozgardiasz. Jeśli więc porządek w kuchni nie jest twoją mocną stroną, lepszym wyborem może okazać się kuchnia zamknięta. Dzięki oddzieleniu kuchni od reszty pomieszczeń znika również problem rozprzestrzeniającego się po całym domu zapachu przygotowywanych posiłków. Nawet najlepszy wyciąg czy okap nie są w stanie w całości zniwelować kulinarnych zapachów. 

Podczas urządzania kuchni zamkniętej mamy też większe pole do popisu, jeśli chodzi o wystrój
i dekoracje. Nie musimy skupiać się na tym, aby współgrała z salonem i otwartą przestrzenią. Możemy wykorzystać inne niż w salonie elementy dekoracyjne i bawić się kolorami.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA