Meble.com.pl - komfort na miarę

Minimalistyczne wnętrza nie lubią zbyt wielu mebli i przedmiotów. Niezakłócona niczym powierzchnia pozwala na spokojny odpoczynek. Projekt: Monika i Adam Bronikowscy. Fot. Bartosz Jarosz

Aranżacja mieszkania. Tak łatwo utrzymasz w nim porządek

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 08 kwi 2016 08:27 (aktualizacja: 09 kwi 2016 15:58)

Dzięki odpowiedniej aranżacji można utrzymać dom w idealnym porządku. Wystarczy kilka prostych zabiegów wnętrzarskich. Sprawdź jakich...

Czystość w domu łatwiej zachować, gdy nie ma w nim zbyt wielu rzeczy. Dlatego aranżując mieszkanie warto ograniczyć się jedynie do niezbędnych elementów tj. sofa, stolik, szafa, telewizor w przypadku salonu lub łóżka, stolika nocnego i garderoby w sypialni. Ograniczenie do minimum dekoracyjnych drobiazgów, funkcjonalne meble czy montaż pojemnej szafy to kolejne ze sposobów, aby czystość na co dzień zagościła we wnętrzu mieszkania.

Jasna kolorystyka, skromne umeblowanie, jednym słowem minimalizm we wnętrzach, który cechuje się prostotą formy i oszczędnością detali dodaje wnętrzu nie tylko klasy i elegancji, ale także wprowadza wrażenie nieskazitelnego porządku. 

Jeśli chodzi o meble warto zwrócić uwagę na ich wzornictwo. Fronty, np. szaf powinny być proste, pozbawione zbędnych żłobień. Zakamarki sprzyjają osadzaniu się kurzu, co znacznie utrudnia sprzątanie. Ważna jest także kolorystyka mebli. Na jasnych meblach, np. białych, beżowych, czy szarych kurz jest mniej widoczny niż na czarnych lub ciemnobrązowych. 

W utrzymaniu czystości niezbędne okazują się pojemne i funkcjonalne szafy wnękowe, które dobrze prezentują się nawet w małych mieszkaniach. Jak odpowiednio zagospodarować szafę, by utrzymać w niej idealny porządek? Na samym początku należy zadbać o odpowiedni podział stref w szafie: na rzeczy codziennego użytku oraz te, których używa się sporadycznie. Ubrania czy też urządzenia domowe, które są najczęściej wykorzystywane powinny znajdować się w zasięgu ręki. Natomiast te używane rzadko powinniśmy umieścić w wyższych partiach szafy.

Źródło: Komandor

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA