Meble.com.pl - komfort na miarę

Nowoczesne, ultra minimalistyczne wnętrza są teraz bardzo modne. Można w nich doskonale wypocząć, ponieważ mała ilość dekoracji, nie zakłóca naszego spokoju, nie skupia naszej uwagi. Projekt: Dominik Respondek. Fot. Bartosz Jarosz

Aranżacja salonu. Tak go urządzisz w stylu minimalistycznym

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 12 kwi 2016 14:32

Minimalizm to nie tylko ograniczanie swoich potrzeb, to już styl życia. Jak go wprowadzić do wnętrza naszego mieszkania?

W minimalistycznym salonie rzeczy są ograniczone niemalże do najbardziej niezbędnych elementów. Liczy się także to, by posiadane meble czy też inne przedmioty były przede wszystkim praktyczne i nie zagracały swoją obecnością otoczenia. Każdy przedmiot powinien mieć nie tylko swoje przeznaczenie, ale też konkretną funkcję. Zapomnijmy więc o jakimkolwiek przywiązywaniu się do rzeczy, ulubionych mebli, dekoracji czy pamiątek . Ilość przedmiotów sentymentalnych kurczy się - sentymenty pozostają głównie w myślach i nie zajmują przestrzeni naszego salonu. 

Wnętrze minimalistycznego salonu jest jasne i uporządkowane. Aranżację tworzą zwykle podstawowe elementy takie jak sofa, stolik kawowy i szafka. Ważna jest duża ilość sztucznego światła, które dodatkowo potęguję wrażenie przestrzeni we wnętrzu. 

Sprawdźcie jak wygląda salon minimalisty na przykładzie naszych projektów. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA