Meble.com.pl - komfort na miarę

Piękna fototapeta to świetny detal w salonie. Zdjęcie przedstawiające panoramę Nowego Yorku z góry, nadaje wnętrzu głębi. Projekt: Katarzyna Karpińska-Piechowicz. Fot. Bartosz Jarosz

Aranżacja salonu. Tak sprawisz, że będzie modny i oryginalny

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 05 paź 2015 11:05 (aktualizacja: 06 paź 2015 07:14)

Nie łatwo jest urządzić oryginalny salon. Aby aranżacja była w dobrym stylu, a jednocześnie nie przeładowana nadmiarem ozdób trzeba wykazać się sporym wyczuciem dekoracyjnym. Projektanci podpowiadają jak to zrobić.

Kanapa, fotel, stolik, dywan - to w zasadzie podstawowe elementy wyposażenia pokoju dziennego, które wystarczą, by swobodnie zrelaksować się, poczytać czy porozmawiać. W salonie nie chodzi o to, co się w nim znajduje, ale jakim stylem wyróżniają się te przedmioty. Odpowiedni dobór kolorów, formy mebli i wzorów tkanin- o to główny sekret aranżacyjny pomieszczeń.  

Dekorowanie salonu to prawdziwa sztuka, więc trzeba do tego zadania podejść z wielkim wyczuciem. Drobiazgi i detale są niby niezauważalne, ale to właśnie one dodają wnętrzu odpowiedni klimat i sprawiają, że prezentuje się ono bardziej ciekawie. Nawet najbardziej zwyczajny dom lub mieszkanie całkowicie zmieni swoje oblicze po dodaniu do niego ciekawych w wyrazie elementów. Oczywiście wybór dekoracji powinien być dobrze przemyślany, a także uwzględniać zasadę złotego środka. Co za dużo, to niezdrowo i zasada ta obowiązuje w dekoracji wnętrz, jak żadna inna. Należy więc uważać, aby nie przesadzić z ilością dekoracji, bo skutek może okazać się odwrotny od zamierzonego.

Dla tych, którzy chcą mieszkać pięknie, oryginalnie, mamy dziś kilka ciekawych pomysłów na niebanalne aranżacje salonu.  

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA