Meble.com.pl - komfort na miarę

Niski, szary stolik kawowy pięknie prezentuje się w duecie z białymi meblami. Fot. Black Red White

Aranżacja salonu. Te kolekcje sprawią, że będzie przytulny i jasny

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 03 maj 2015 20:02 (aktualizacja: 21 maj 2015 10:18)

Salon to serce naszego domu. To tu spędzamy większość naszego czasu i przyjmujemy gości. Jak go urządzić by był nie tylko funkcjonalny, ale też wygodny i przytulny?

Powinno być w nim dużo światła, a także ciepłych i jasnych kolorów. Równie ważną rzeczą jest przestrzeń. Warto więc postawić na prostotę, czyli meble neutralne kolorystycznie i o prostych liniach. Salony meblowe niemal pękają w szwach od nadmiaru takich mebli, każdy znajdzie więc coś odpowiedniego dla siebie. Dla osób, które cenią sobie naturalne elementy w wyposażeniu wnętrz polecamy np. białe meble ocieplone drewnianymi wstawkami, zaś dla miłośników surowych stylizacji, biel w wersji "total look" i wykończoną na wysoki połysk.

Sekretem ciepłej aranżacji jest też światło. Do wnętrza wniosą je nie tylko lampy ścienne czy kinkiety, ale też meble wyposażone w oświetlenie LED. Podświetlone witryny i półki sprawią, że nasz salon nabierze ciepła i rodzinnego klimatu. Ponadto, dzięki małym punktom świetlnym umieszczonym wewnątrz mebla, przedmioty znajdujące się na półkach będą pięknie wyeksponowane. Możliwości funkcjonalnego i dekoracyjnego wykorzystania oświetlenia jest jednak wiele. Do niezliczonych korzyści stosowania LED-ów dodać należy także szerokie możliwości ich sterowania oraz opcję zmiany koloru światła (system RGB). Na osiąganie nastrojowych efektów i aranżacji świetlnych, niedostępnych przy użyciu tradycyjnych źródeł światła, wpływają też bardzo małe rozmiary diod LED.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA