Meble.com.pl - komfort na miarę

Wnętrza loftów charakteryzują się wysokimi stropami. Aby zniwelować tą chłodną przestrzeń można na ścianie zaplanować ciekawą galerię obrazów lub zamontować zwisające do połowy pomieszczenia lampy. Projekt: Tomasz Jasiński. Fot. Bartosz Jarosz

Aranżacja salonu. Zobacz, jak urządzić nieustawne wnętrze

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 18 kwi 2016 10:18

Aranżowanie mieszkania, a zwłaszcza nieustawnego lub małego salonu w różnych ma swoje plusy i minusy. Podpowiemy wam, jak łatwo i z pożytkiem osiągnąć te plusy i wybrnąć z problemów związanych z dekorowaniem salonów w różnych typach pomieszczeń.

Wysoki salon w lofcie 

Szczęśliwy posiadacz mieszkania w adaptowanym budynku fabrycznym tzw. loftu boryka się niejednokrotnie z urokami niebotycznej jego wysokości. Wybudowana antresola zwiększa jego walory użytkowe, ale nadal pozostają do zagospodarowania ogromne powierzchnie wysokich ścian. Jak je uczynić atrakcyjniejszymi. Możesz je pokryć modnymi w tym sezonie betonowymi płytkami elewacyjnymi, sztucznym kamieniem, płytkami typu plaster miodu, albo najzwyczajniej i najprościej powiesić nowoczesne obrazy czarno białe w ramach. Ich format i sposób ułożenia wpłynie na wizerunek wnętrza.

Długi i wąski salon 

Czy słyszeliście kiedyś określenie salon tramwaj albo salon kiszka? To pejoratywnie brzmiące określenie odnosi się do salonów wąskich, które można w prosty sposób optycznie poszerzyć. Zgodnie z psychologią barw zimne kolory powiększają optycznie wnętrze, zaś ciepłe zmniejszają. Ściany krótsze ( szczytowe) pomaluj odcieniem ciemniejszym, udekoruj je kwadratowymi nowoczesnymi obrazami na płótnie, lub obrazkami w stylu vintage z zabawnym motywem. Ściany długie pokryj jaśniejszym kolorem w chłodnym odcieniu. W ten prosty sposób skorygujesz optycznie pomieszczenie i wprowadzisz w nim niepowtarzalny klimat.

Niedoświetlony salon 

Jeśli zdarzyło się tak, że nasze mieszkanie lub salon powstał w wyniku wydzielenia z większego pomieszczenia to istnieje duże prawdopodobieństwo jego niedoświetlenia. Jeżeli nie możemy przekuć dodatkowego okna, warto wyczarować dodatkowe "źródło światła" za pomocą lustra w ramie pokrytej brokatem lub luster w stylizowanych na postarzane ramach. Powieszone naprzeciw okna pod niewielkim kątem odbije światło rozpraszając je po całym pomieszczeniu. Jeżeli lubimy lustra, ale chcemy pokazać je nieco inaczej - wykorzystajmy w tym celu galerię multiram na zdjęcia np. w kształcie napisu Home, Love lub Family. Wystarczy, że zamiast zdjęć włożysz tam małe tafle. Asymetryczna kompozycja kilkunastu lub kilkudziesięciu lusterek rozświetli Twoje wnętrze w magiczny sposób, a ściana zyska niepowtarzalną ozdobę.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA