Meble.com.pl - komfort na miarę

Łóżko z miękkim, tapicerowanym zagłówkiem to najprostszy sposób na wizualne ocieplenie sypialni. Ustawione na tle szarej, dekoracyjnej tapety będzie zdobiło sypialnię. Projekt: Magdalena Smyk. Fot. Bartosz Jarosz

Aranżacja sypialni. 10 wspaniałych pomysłów od polskich projektantów

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 12 marz 2015 09:05 (aktualizacja: 13 marz 2015 08:36)

Sypialnia to nie tylko łóżko, szafa na ubrania i zasłony w oknach. To osobliwy klimat, którego nie znajdzie się w żadnym innym pomieszczeniu w domu. Zobaczcie jakie pomysły na wyjątkową aranżację sypialni mają polscy projektanci.

Dziś sypialnia pełni rolę azylu, a niekiedy wręcz osobistej świątyni spokoju i wypoczynku. W końcu większość swojego życia przesypiamy, a więc warto robić to w ładnym i wygodnym miejscu. 

Najpopularniejszym zabiegiem, jaki stosuje się dziś w sypialniach, to tapetowanie ściany, przy której będzie stało łóżko. Można wówczas zastosować ciemny kolor tapety, który zestawia się z jasnymi ścianami sąsiadującymi. To także dobry sposób na wprowadzenie do wnętrza motywu przewodniego (indyjskie ornamenty, romantyczne kwiaty), które za pomocą tapety nadadzą wnętrzu indywidualny klimat.  

Jeśli sypialnia jest mała, warto powiesić w niej lustra. Przymocowane do drzwi szafy przesuwnej będą praktycznym rozwiązaniem, zaś duże lustro w ozdobnej ramie, oparte o ścianę, będzie fantastyczną dekoracją. Lustra optycznie powiększają pomieszczenia, dlatego w małych sypialniach są przedmiotem wręcz obowiązkowym. 

Moda na skandynawskie wnętrza sprawiła, że chętniej stosujemy w sypialni biel, która dodaje pomieszczeniom lekkości i świeżości. Łatwo jednak w ten sposób stworzyć zimną i mało przytulną przestrzeń. Dlatego, chcąc tego uniknąć, stosujmy kolorowe dodatki lub wykonane z naturalnych materiałów, jak drewno. Poduszki w różnych barwach, rzucone na łóżko, kolorowy dywan czy drewniane meble sprawią, że sypialnia będzie przyjemna i ciepła. 

W galerii zdjęć znajdziecie najciekawsze pomysły na przytulną sypialnią. Zapraszamy do oglądania...

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA