Meble.com.pl - komfort na miarę

Wnętrze jest jasne i pełne światła. Klimat we wnętrzu wyznacza łóżko, które tworzy gruby materac oparty na paltach. Ciepła wnętrzu nadają dekoracyjne tkaniny. Fot. Halens

Aranżacja sypialni. Piękne wnętrza w skandynawskim stylu

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 02 lut 2017 08:38

Sypialnia w stylu skandynawskim jest jasna i funkcjonalna. Jest przytulna mimo wszechobecnej prostoty. Sprawdź jak możesz ją urządzić.

Styl skandynawski w aranżacji wnętrz zyskał dużą popularność. Nic dziwnego, pomieszczenie urządzone w tym stylu jest jasne, przyjazne, naturalne i uniwersalne. Dzięki temu pasuje do każdego wnętrza i jest ponadczasowy. W skandynawskiej sypialni dominują naturalne materiały, biel i stonowane, pastelowe barwy. Właśnie to połączenie powoduje, że styl ten doskonale prezentuje się we wnętrzu - niezależnie od jego wielkości i indywidualnych osobistych upodobań. Skandynawowie decydują się na taką kolorystykę, ponieważ rozjaśnia ona mieszkanie, przedłużając krótkie dnie. Choć w Polsce zatrzymywanie promieni słonecznych nie jest konieczne, to coraz więcej ludzi decyduje się na meble skandynawskie. 

Same meble natomiast pozbawione są wyszukanych dekoracji i detali. Ta prostota nie oznacza jednak nudy czy monotonii. Bryły bywają urozmaicone ciekawym detalem. Wybierając meble w stylu skandynawskim - szafy, komody, krzesła czy łóżka warto sięgnąć po te, wykonane z jasnego drewna. W oparciu o filozofię minimalizmu, warte polecania są zwłaszcza te wykonane z naturalnych materiałów. Zgodnie z zasadą „mniej znaczy więcej”, paleta barw opiera się na zaledwie kilku tonach: bieli, szarości i delikatnych brązach. Przytulnego, bardziej domowego charakteru, nadają sypialni tkaniny, np. ciekawa dekoracja okna czy gruba narzuta na łóżko. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA