Meble.com.pl - komfort na miarę

Ciekawie prezentowały się dwukolorowe meble oraz kompozycje z dywanów i wzorzystych chodniczków. Lata 90 przyniosły nam także odrobinę szaleństwa w postaci tkanin obiciowych. Projekt: Magdalena Kozieł-Krzyżanowska, Elżbieta Wierzbicka. Fot. Bartosz Jarosz

Aranżacja sypialni. Takie meble kupowaliśmy 15 lat temu

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 19 kwi 2017 10:51 (aktualizacja: 19 kwi 2017 13:44)

Jak wyglądały nasze sypialnie dawniej? Które meble, barwy i dodatki preferowaliśmy? Sprawdziliśmy na podstawie zdjęć z prawdziwych mieszkań Polaków.

Największą uwagą cieszyły się meble ciemne, dość masywne w formie. Dominowały szafy trzydrzwiowe, z frontami wypełnionymi lustrem. Stałym elementem wnętrza sypialni była ciemna komoda  i szafki nocne zlokalizowane po obu stronach łóżka. Najczęściej kupowane razem z nim w komplecie. Na standard wyposażenia wnętrza składał się masywny żyrandol i coś ponadto, np. bogato zdobiony dywan lub kwiaty. Paprotka to ulubiony kwiat tamtych czasów. W każdym domu było ich przynajmniej kilka. Również we wnętrzu sypialni stawiało się je na parapetach, regałach albo na specjalnych stojakach. 

We wnętrzu mogła się też znajdować się meblościanka, która zasłaniała całą ścianę. Składała się z kilku segmentów, które posiadały wspólne ścianki boczne. Dawniej do wyboru mieliśmy zaledwie kilka wzorów, a meble sprzedawano w paczkach do samodzielnego montażu. Innym popularnym meblem we wnętrzu sypialni sprzed lat jest fotel lub modny puf. 

Pomimo kiczu oraz i ciężkiej atmosfery wnętrza miały swój urok i klimat. W dzisiejszych czasach na fali tych wspomnień mieszkania aranżacją nawiązują do dawnych czasów. Ale to nie tylko kwestia mody, jeszcze w wielu mieszkaniach można nacieszyć oko takimi wnętrzami ponieważ ludzie głównie starsi nadal tak mieszkają. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA