Meble.com.pl - komfort na miarę

Sypialnia Village to propozycja w stylu angielskim. Eleganckie i proste stylistycznie meble utrzymane są w całości w białym, matowym wykończeniu i uzupełnione metalowymi uchwytami. Fot. FM Bravo

Aranżacja sypialni. Te kolekcje sprawią, że będzie oryginalna i stylowa

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 18 marz 2015 12:29 (aktualizacja: 19 marz 2015 08:22)

Jak urządzić stylową sypialnię? W polskich sklepach wybór mebli, które pomogą urządzić oryginalne i wyjątkowe miejsce do spania jest bardzo bogaty. Zobaczcie kilka z nich.

W pięknej i urządzonej z gustem sypialni wypoczywa się łatwo i przyjemnie. Nie da się zaprzeczyć bowiem, że w otoczeniu ulubionych przedmiotów, kolorów i faktur przyjemniej nam kończyć i zaczynać kolejne dni. 

Warto zaznaczyć, iż stylowe meble do sypialni wydają się być nieco zapomniane. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest ich dość zobowiązujące wzornictwo oraz spore gabaryty, niedostosowane do większości małych, polskich mieszkań. Stylowa sypialnia lubi bowiem dekoracje i okazałe zdobienia. Nie znajdziemy to minimalistyczny, prostych form, czy zgrabnych komód bogatych w przeszklenia. Tu znacznie lepiej sprawdzi się łoże z tapicerowanym zagłówkiem, zabytkowa toaletka czy patynowana szafa lub komoda, najlepiej po babci.

Producenci mebli znaleźli jednak rozwiązanie, które zadowoli wszystkich. W sklepach mamy do wyboru ekskluzywne kolekcje zaprojektowane z myślą o dużych przestrzeniach, ale też zestawy, których klasyczny image został nieco zmodernizowany, jednak nadal zachowuje pełnię elegancji i dostojeństwa. Wzory i zdobienia takich kolekcji pozostały bez zmian, natomiast bryły nie są już tak ciężkie i przytłaczające, dlatego swobodnie komponują się z mniejszymi powierzchniami. W innych propozycjach ten niekiedy tani w wyglądzie blichtr bywa zastępowany solidnym rzemiosłem i najdroższymi materiałami. Kolekcje stylowe to dbałość o każdy, najmniejszy nawet szczegół. Dowodem na to są ozdobne aplikacje, często drobne i misterne, podkreślające bogactwo i wszechobecny luksus. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA