Meble.com.pl - komfort na miarę

Kuchnia "Bilbao". Frezowania, pilastry, przeszklenia czy charakterystyczne zwięczenia szafek sprawiają, że wnętrze wydaje się bardzo przytulne. Fot. Spar

Biała kuchnia. 10 klasycznych aranżacji, które warto zobaczyć

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 20 lis 2014 14:04 (aktualizacja: 21 lis 2014 08:13)

Biel w palecie najpopularniejszych kuchennych barw zajmuje bardzo wysokie miejsce, bo to kolor ponadczasowy. Ale wydaje się, że w tym sezonie odgrywa rolę szczególną - jest także niekwestionowaną królową kuchni w stylu klasycznym.

Klasyczna, biała kuchnia w stylu "total look" - czyli cała urządzona w bieli wcale nie jest monotonna i nudna. A to dlatego, że wprowadza do wnętrz niepowtarzalną atmosferę. Spokojna, stonowana aranżacja kuchennego wnętrza przywodzi na myśl urok domków na sielskiej wsi. 

Kremowa biel piękne komponuje się z kuchnią w stylu angielskim, której nieodzownym elementem dekoracyjnym jest duża liczba elementów ozdobnych budujących atmosferę przytulności i domowego ciepła. Pilastry, kolumny, listwy wieńczące szafki, frezy, zewnętrzne ozdobne zawiasy, stylizowane uchwyty, a w końcu także ozdobna ceramika ustawiona na półkach i w witrynach – wszystko to odpowiednio podkreślone ciepłym, subtelną barwą tworzy wrażenie wyrafinowanej, ale jednocześnie kameralnej kuchni angielskiej.

Osoby preferujące nieco bardziej spokojne wzornictwo mogą skorzystać z rozwiązań w stylu prowansalskim. Dla niektórych wielbicieli klasyki kuchnie inspirowane francuską Prowansją mogą wydawać się nawet zbyt łagodne. Ale właśnie w tej delikatności tkwi ich cały urok. Meble w stylu prowansalskim mają proste, delikatnie rzeźbione lub zdobione motywami florystycznymi fronty. W takiej kuchni często możemy znaleźć wyspę.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć pięknych stylizowanych kuchni w kolorze białym.  

 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA