Meble.com.pl - komfort na miarę

Kuchnia zainspirowana stylistyką angielską. Białe szafki pięknie komponują się z drewnianym blatem. Projekt: Beata Ignasiak. Fot. Bartosz Jarosz

Biała kuchnia. Oryginalne propozycje w klasycznym stylu

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 03 sie 2016 09:16 (aktualizacja: 03 sie 2016 09:30)

Biel utrzymuje swoją silną pozycję w palecie najpopularniejszych barw. Jest także niekwestionowaną królową kuchni w stylu klasycznym.

Klasyczna, biała kuchnia nie jest monotonna i nudna. Wręcz przeciwnie - wprowadza do wnętrz niepowtarzalną atmosferę. Spokojna, stonowana aranżacja kuchennego wnętrza przywodzi na myśl urok sielskich domków na wsi.

Kremowa biel piękne komponuje się z kuchnią w stylu angielskim, której nieodzownym elementem dekoracyjnym jest duża liczba elementów ozdobnych budujących atmosferę przytulności i domowego ciepła. Pilastry, kolumny, listwy wieńczące szafki, frezy, zewnętrzne ozdobne zawiasy, stylizowane uchwyty, a w końcu także ozdobna ceramika ustawiona na półkach i w witrynach – wszystko to odpowiednio podkreślone ciepłym, subtelną barwą tworzy wrażenie wyrafinowanej, ale jednocześnie kameralnej kuchni angielskiej.

Osoby preferujące nieco bardziej spokojne wzornictwo mogą skorzystać z rozwiązań w stylu prowansalskim. Dla niektórych wielbicieli klasyki kuchnie inspirowane francuską Prowansją mogą wydawać się nawet zbyt łagodne. Ale właśnie w tej delikatności tkwi ich cały urok. Meble w stylu prowansalskim mają proste, delikatnie rzeźbione lub zdobione motywami florystycznymi fronty. W takiej kuchni często możemy znaleźć wyspę.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć pięknych, stylizowanych kuchni w kolorze białym.  

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA