Meble.com.pl - komfort na miarę

Biała kuchnia pięknie komponuje się jasno zielonym kolorem. Biały kolor dodaje przestrzeni każdemu wnętrzu. Fot. Italia Style

Białe kuchnie – klasyka w nowoczesnej odsłonie

  • Autor: Piotr Sawczuk
  • 23 kwi 2014 09:24 (aktualizacja: 29 kwi 2014 08:10)

Białe, bądź po prostu jasne meble, które od lat są bardzo modne, "rozświetlają" kuchnię i powiększają ją optycznie. Nie we wszystkich wnętrzach kuchennych okno, które jest nieocenionym źródłem światła dziennego. Dodajmy mu więc blasku jasnymi szafkami.

Styl i szyk bieli

Biały kolor kojarzy się z czystością i energią. Jasna kuchnia jest uznawana za symbol luksusu i ponadczasowości. Klasyczny styl białych mebli kuchennych to także doskonała baza dla ludzi, którzy lubią bawić się dodatkami. Z białymi meblami wszystko się dobrze komponuje. Trzeba jednak uważać, by sama biel kuchennych frontów, nie przytłoczyła i nie nadała kuchni szpitalnego wyglądu. Uniknąć tego można właśnie dzięki małym elementom, drewnianym uchwytom, pojemnikom, które złagodzą mroźną jednolitość oraz wprowadzą do pomieszczenia trochę ciepła.

Element kontrastu i optyczna przestrzeń

Meble kuchenne w kolorze białym, mogą być urozmaicone poprzez ciemniejszy element - na przykład blat. Jest to ciekawy wizualnie zabieg, lecz również praktyczne podejście do miejsc, które w kuchni często ulegają zabrudzeniom. Mowa tu o okolicach kuchenek, czy zlewozmywaków. 

100 % jasności 

Oprócz białych lub jasnych mebli kuchennych, warto pomyśleć nad pomalowaniem ścian w podobnym, świetlistym kolorze. Jasność w pomieszczeniu będzie wtedy spotęgowana. Jasne barwy ścian "oddalają" je od siebie i odbijają więcej światła, co sprawia, że aranżacja wnętrza kuchennego nabiera przestronności. Fenomen białej kuchni można porównać do fenomenu i ponadczasowości białej koszuli, która dodaje elegancji i niewinności. Biała i jasna kuchnia, zawsze będzie dobrze wyglądała, jeżeli będzie dobrze zaprojektowana i uzupełniona w odpowiednie dodatki.

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA