Biel niepodzielnie króluje we wnętrzach, niezależnie od stylistyki, w której zostały utrzymane oraz pełnionej przez nie funkcji. Fot. BoConcept

Biel niepodzielnie króluje we wnętrzach, niezależnie od stylistyki, w której zostały utrzymane oraz pełnionej przez nie funkcji. Fot. BoConcept

  • Autor: mg
  • 06 kwi 2018 10:03 (aktualizacja: 10 kwi 2018 12:03)

Białe meble do salonu i jadalni - aktualne trendy wzornicze

Biel niepodzielnie króluje we wnętrzach, niezależnie od stylistyki, w której zostały utrzymane oraz pełnionej przez nie funkcji. Jest uniwersalna, szlachetna, zawsze modna. Dodatkowo optycznie powiększa pomieszczenia. Zobaczcie piękne białe meble przeznaczone do aranżacji salonu i jadalni.

Czytaj też: Na co zwrócić uwagę, wybierając meble?

Moda na biel pojawiła się w naszych wnętrzach kilka lat temu i nadal ma się dobrze. Barwa ta jest uniwersalna, pasuje do każdego stylu i stanowi świetne tło dla dodatków dekoracyjnych.

Jak sprawić, by pomieszczenie utrzymane w bieli nie było przewidywalne i pozbawione charakteru? Warto postawić na niebanalne wyposażenie.

Białe wnętrza wcale nie muszą być zachowawcze i nudne. Ściany w tym kolorze optycznie powiększają przestrzeń, są także idealnym tłem dla akcesoriów i mebli, które chcemy wyeksponować. Najważniejszym aspektem takich aranżacji jest postawienie na nowoczesny, wyrazisty design, który wnosi do surowych pomieszczeń nową jakość i przykuwa spojrzenia – radzi Kamil Maślanka z BoConcept Warszawa.

Biel jest często wybierana jako wiodący kolor podczas urządzania mieszkań w Skandynawii ze względu na niewielką ilość światła. W Polsce również rzadko mamy okazję cieszyć się promieniami słońca przez cały dzień, dlatego biel na stałe zagościła również w naszych wnętrzach. 

W białym wnętrzu to wyposażenie wysuwa się na pierwszy plan. Dlatego ciekawym pomysłem będą meble utrzymane w tej kolorystyce. Powinny one przykuwać uwagę intrygującym kształtem, kolorem bądź fakturą i nadać przestrzeni wyjątkowy charakter. Równie dobrze może to być minimalistyczny zestaw rtv, niewielki stolik kawowy, gustowny regał, funkcjonalna witryna czy stół jadalniany z dopasowanymi do niego krzesłami.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce