Białe meble i ściana kontrastują z szarą obudową kominka i drewnianymi schodami. Projekt Karolina Stanek Szadujko, Łukasz Szadujko. Fot. Bartosz Jarosz

Białe meble i ściana kontrastują z szarą obudową kominka i drewnianymi schodami. Projekt Karolina Stanek Szadujko, Łukasz Szadujko. Fot. Bartosz Jarosz

  • Autor: bm
  • 25 lut 2018 19:37 (aktualizacja: 26 lut 2018 12:42)

Białe meble w mieszkaniach Polaków - tak mogą wyglądać

Biel we wnętrzu jest uniwersalna i dobrze wygląda w każdym pomieszczeniu. Najczęściej wykorzystujemy ją w kuchni, ale mile widziana jest również w części jadalnianej albo w salonie. Oto inspiracje z wnętrz zaprojektowanych przez profesjonalistów.

Białe meble są popularne w Polsce od wielu lat. Są uniwersalne, łatwo dopasować do nich zarówno kolory ścian czy podłogi, jak i tkaniny czy inne elementy dekoracyjne. Biel zawsze wygląda estetycznie i sterylnie, niezależnie od stylu, w jakim urządzone jest wnętrza. Nigdy nie jest jednowymiarowa, może mieć różne odcienie - od chłodnych, śnieżnych, poprzez nieco cieplejsze, złamane biele - aż po wpadające w krem lub ecru. Wnosi do wnętrza wrażenie lekkości i świeżości. Sprawdza się zarówno jako barwa dominująca, pokrywająca fronty mebli czy ściany, jak i tło dla innych odcieni. Białe meble nie przytłaczają wnętrza, pomagają je rozjaśnić i są uniwersalne. 

Niepodważalną zaletą białych kolekcji jest ich uniwersalność i łatwość łączenia zarówno z ciekawymi kolorami ścian, jak i dodatkami w różnych barwach. Stanowią wtedy dobre tło dla elementów wysuwających się na pierwszy plan. Biel podkreśla urok zarówno powierzchni wysokopołyskowych, jak i matowych. Dobrze łączy się z innymi kolorami, w tym z czernią, szarością i odcieniami naturalnego drewna, ale równie efektownie wygląda w wersji mono, kiedy nic nie zakłóca śnieżnych powierzchni.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce