Meble.com.pl - komfort na miarę

Meble do salonu firmy Hülsta. Połączenie bieli i naturalnego drewna to modny trend, natomiast smukłe kształty dodają meblom nowoczesności. Fot. Hülsta.

Biel króluje w salonach!

  • Autor: uk
  • 16 kwi 2014 11:21 (aktualizacja: 17 kwi 2014 08:04)

Obecnie biel jest pożądana w salonie, bez względu na to, czy prezentuje powierzchnie matowe, w połysku, czy też łączy oba rodzaje wykończenia mebli do salonu.

Minimalizm geometrycznych form, niskie dolne szafki, szafki wiszące oraz półki - tak prezentują się modne meble przeznaczone do salonu. Układ różnorodnych elementów kreuje swoistą meblościankę, która charakteryzuje się optyczną lekkością. Lekkość ta często jest podkreślana bielą - fronty szafek są wykończone białym lakierem w półmacie, macie bądź w wysokim połysku. 

Ciekawie prezentują się też systemy mebli do salonu, uzupełnionych o panele, pełniące rolę zarówno funkcjonalną, jak i dekoracyjną. Na tego rodzaju panelach mogą znajdować się praktyczne półeczki.

Natomiast pod względem designu, często panel wyróżnia się kontrastowym w stosunku do szafek kolorem lub strukturą. I tak, na przykład, szafki wyróżniają się frontami w białym połyski, natomiast panel prezentuje naturalne wyraziste usłojenie w ciemnym, dębowym wybarwieniu (np. system mebli "Corso" firmy Reinhard). 

 Dużym zainteresowanie cieszą się również systemy składające się wyłącznie z szafek dolnych. Takie rozwiązanie sprawia, że wnętrze wydaje się bardziej przestronne oraz "minimalistyczne. "

Oczywiście w salonie jest miejsce nie tylko dla mebli systemowych. Dobrze prezentują w pokoju dziennym także komody i regały w bieli. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA