Meble.com.pl - komfort na miarę

Kolekcja gabinetowa "Firenze" Fot. Bydgoskie Meble

Biuro dla prezesa - klasyczne i nie tylko

  • Autor: kh
  • 02 cze 2014 08:07 (aktualizacja: 02 cze 2014 08:14)

Wybór mebli do gabinetu i biura to poważna decyzja. Wszak bryły te mają nie tylko służyć użytkownikowi, ale również robić odpowiednie wrażenie.

Dedykowane do biur i gabinetów kolekcje meblowe zazwyczaj obejmują niezbyt szeroki zakres brył. Elementem o pierwszorzędnej wadze jest rzecz jasna biurko, które najczęściej - podobnie jak większość kolekcji, utrzymane jest w tradycyjnie klasycznej stylistyce. Biurka wyposażane są zazwyczaj w szafki i szuflady, ale - co ciekawe - rzadko kiedy przystosowane są również do pracy z komputerem stacjonarnym (nie mają, dla przykładu, szuflady na klawiaturę).

Oprócz biurek i dopasowanych do nich krzeseł i foteli, kolekcje biurowe obejmują również komody, witryny i szafy biurowe wyposażone w półki na dokumenty. Niekiedy w ich skład wchodzą również niewielkie stoliki i kontenerki, które - przynajmniej w tych bardziej nowoczesnych zestawach - osadzone są na kółkach, co umożliwia ich bezproblemowe przesuwanie w pomieszczeniu.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że zdecydowana większość proponowanych przez producentów zestawów do biur i gabinetów utrzymana jest w dość ciemnej kolorystyce. Praktycznie wszystkie też wykonane są z naturalnego drewna, bądź pokazują jego rysunek. Dzieje się tak dlatego, że nic tak jak ten szlachetny materiał nie buduje atmosfery prestiżu i władzy we wnętrzu.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA