Meble.com.pl - komfort na miarę

System mieszkaniowy, który pozwala na indywidualność w aranżacji wnętrza. Kolekcja "Indigo". Fot. Forte

Całe mieszkanie zgodne stylistycznie - kompleksowe propozycje

  • Autor: Anna Żamojda
  • 27 gru 2013 18:02

Klienci chętnie decydują się na zakup mebli w jednym stylu, którymi mogą umeblować niemalże całe mieszkanie. Polscy producenci proponują wiele takich kompleksowych programów – zarówno o wzornictwie klasycznym, jak też nowoczesnym.

Największy polski producent mebli – firma Black Red White – ma w ofercie ponad 20 kompleksowych programów meblowych, o różnym wzornictwie, w różnej kolorystyce i w różnych przedziałach cenowych. W obrębie niemalże każdej z tych kolekcji znajdziemy bryły, którymi można wyposażyć całe mieszkanie.

Bawaria

Przykładowo w skład systemu stylizowanego „Bawaria” wchodzą 33 elementy. Korpusy mebli mogą być wykonane w kolorze kasztanu lub czereśni, natomiast fronty w kolorze orzecha włoskiego lub czereśni. System ten z pewnością spodoba się miłośnikom mebli klasycznych – jego cechy charakterystyczne to m.in. głębokie rzeźbienia we frontach, patyna na mosiężnych uchwytach oraz obłe kształty blatów, gzymsów, cokołów i nóg. W obrębie kolekcji znajdują się meble do jadalni, sypialni, pokoju dziennego, gabinetu i przedpokoju.

Stylius

Zwraca uwagę również „Stylius”, w którego skład wchodzi 38 brył, którymi można umeblować prawie cały dom. System dostępny jest w kolorze czereśni antycznej. Kolekcja ta wyróżnia się przede wszystkim ze względu na patynowanie i wzór intarsji wykonany techniką serigrafii, a także bogate rzeźbienia frontów, cokołów, gzymsów i pilastrów.

Nowoczesny Re-set

Black Red White ma też w ofercie programy mebli nowoczesnych. Przykładem może tu być jeden z hitów tej firmy – system modułowy „Re_set”. Wrażenie robi już sama ilość modułów – jest ich aż 161! Są one dostępne w kolorze wiśni złotej lub wenge, 70 z nich dostępnych jest również w zestawieniu wenge/dąb milano. Ponadto niektóre fronty oferowane są w wersji lakierowanej (w kolorach szarym, czarnym lub piaskowym).

Largo

Na uwagę zasługuje również system „Largo”. Tworzy go 28 elementów, którymi można umeblować salon, jadalnię oraz sypialnię. Do br. był on dostępny w 3 wybarwieniach (dąb wenge ciemny, dąb wenge ciemny/szkło beżowe, dąb wenge ciemny/sibu). W tym roku producent wprowadził do oferty nowe zestawienie kolorystyczne – korpusy mebli są wykonane w kolorze dąb wenge ciemny, natomiast fronty w wybarwieniu makassar.

Clipper

Tegoroczną nowością w ofercie BRW jest system modułowy „Clipper”, z charakterystycznymi zaokrągleniami. W jego skład wchodzą obecnie 83 elementy, przy pomocy których można umeblować pokój dzienny, jadalnię oraz sypialnię. Korpusy mebli oferowane są w kolorze orzech fineline, natomiast fronty w wybarwieniu dąb legno.

Z Biłgoraja przez Warszawę...

Firma Woodways (Grupa Paged) oferuje aktualnie 3 kompleksowe programy mebli mieszkaniowych. Są to: „Imola” (meble do jadalni, salonui – od tego roku – do sypialni), „Monte Carlo” (do sypialni, jadalni, salonu i gabinetu) oraz „Spa” (do sypialni, salonu i – od br. – do jadalni). Pierwszy z nich jest tegorocznym hitem sprzedaży tej firmy. „Imola” to nowoczesna, bardzo prosta w formie kolekcja mebli, wykonanych w okleinie dębowej w modnym wybarwieniu wenge. Charakterystyczne dla tego programu są delikatne elementy metalowe oraz punktowe oświetlenie. Tradycyjne uchwyty zastąpiono tutaj niewidocznym na zewnątrz podcięciem, a szuflady otwierane są na dotyk.
Sukces sprzedażowy zestaw ten zawdzięcza modnej obecnie kolorystyce, prostej formie oraz perfekcyjnemu doborowi detali – uważa Julitta Maciejewska-Walczak, prezes firmy Woodways. – Bardzo wysoki poziom sprzedaży „Imoli” odnotowaliśmy zarówno w kraju, jak i na rynkach eksportowych.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA