Meble.com.pl - komfort na miarę

Przykładowe wyposażenie wąskich wyciągów firmy Peka. Fot. Peka

Cargo - na specjalne potrzeby

  • Autor: Agnieszka Błachowska
  • 27 marz 2014 15:24

Czasem przy projektowaniu kuchennej zabudowy - ni stąd, ni zowąd - pojawia się fragment przestrzeni, tak wąski, że... w sumie nie wiadomo co z nim zrobić.

Tylko pozornie stanowi to problem. W sprzedaży jest dostępnych wiele różnych akcesoriów, w które można wyposażyć tego typu "mini szafki". Dzięki nim stają się one praktyczne. Okazuje się, że mimo niewielkich rozmiarów, mogą całkiem sporo pomieścić - i jeszcze do tego - świetnie się prezentować!

W takiej sytuacji najlepiej zdecydować się na cargo - niskie (podblatowe) lub wysokie. Można dobrać liczbę i wysokość poziomów - koszyków lub pełnych denek. Coraz częściej dostępne jest też inne wyposażenie, np. zawieszki na ręczniki, stelaże na blachy do pieczenia, czy uchwyty na różne drobiazgi.

Przede wszystkim jednak takie cargo wykorzystuje się do przechowywania produktów spożywczych. Ze względu na ich zróżnicowaną (często dużą) wagę oraz wymóg łatwego do nich dostępu, producenci dbają o to, by cargo cechowała duża ładowność, by były montowane na prowadnicach pełnego wysuwu i miały różne opcje monotwania do meblowego frontu. Warto dokładnie sprawdzić te parametry przed zakupem któregoś systemu.

W galerii prezentujemy Państwu kilkanaście przykładów udanego i efektownego zastosowania cargo w wąskich szafkach kuchennych.

Cargo pod lupą     

„Cargo mini boczne” na ręczniki z linii „Maxima EVO” firmy Rejs to system obejmujący tworzywowe białe dno z powierzchnią redukującą poślizg, prowadnice pełnego wysuwu Grass z miękkim dociągiem, mocowanie frontu regulowane w trzech płaszczyznach i wpinany kosz. Ładowność systemu – do 5 kg. Wymiary cargo wynoszą: szerokość – 110 mm, głębokość – 460 mm, wysokość – 580 mm.

„Kosz cargo maxi” firmy Nomet należy do grupy systemów carg wysokich, które nadają się do przechowywania produktów żywnościowych. Dzięki nim nie trzeba otwierać kilku szuflad, aby wyjąć potrzebny produkt. Jednym ruchem ręki można wysunąć całą zawartość szafy. Mechanizm miękkiego domyku samoczynnie domyka szafę – bezszelestnie. Nomet oferuje te systemy do szafek wysokich od 120 do 211 cm wysokości i szerokości – od 30 cm.

„Mini Cargo” firmy Blum to wąska szafka podblatowa o szerokości 200 mm. Wyróżnia ją innowacyjny sposób montażu prowadnic. Dzisiejsze rozwiązania dostępne na rynku bazują głównie na systemach szynowych mocowanych jednostronnie – z prawej lub z lewej strony szafki. Dla większej stabilności i możliwości obciążenia firma Blum opracowała nowe rozwiązanie,  rozmieszczając je naprzemiennie: z prawej i z lewej strony. Dzięki temu „Mini Cargo” wyróżnia: wysoka stabilność, lepsza jakość ruchu i wysoki stopień dopuszczalnego obciążenia – 20 kg.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA