Meble.com.pl - komfort na miarę

Oryginalne krzesła podkreślają minimalistyczny styl stołu "Diapason" (Ciacci, dystrybucja w Polsce Kler). Fot. Archiwum

Chłodna latem, świeża w zimie - biała jadalnia

  • Autor: bm
  • 22 maj 2014 15:27 (aktualizacja: 23 maj 2014 07:59)

Biel kojarzy się z czystością, świeżością i orzeżwiającym chłodem. W przypadku wnętrz ma jeszcze więcej zalet - sprawia, że pomieszczenie wydaje się większe, lepiej oświetlone, optycznie lekkie. Czy macie apetyt na białą jadalnię? Oto 12 najciekawszych propozycji.

Popularny wśród polskich klientów trend na urządzanie mieszkania ciemnymi meblami powoli odchodzi do lamusa. Najczęściej na korzyść bieli, której chyba największą zaletą jest uniwersalność. Białe meble są doskonałym tłem dla dodatków i dekoracji w różnych kolorach, dobrze wyglądają zarówno we wnętrzu utrzymanym w stylu klasycznym, jak i całkowicie nowoczesnym. Służy im minimalizm i geometria formy, co nie znaczy, że nie "do twarzy" im z subtelnymi zdobieniami charakterystycznymi dla mebli stylizowanych.

Pomieszczeniem, w którym białe meble prezentują się wyjątkowo korzystnie, jest jadalnia. Wybierając stół ze szklanym blatem, dodatkowo podkreślimy jej wizualny chłod i lekkość, a z kolei krzesła tapicerowane dodadzą jadalni przytulności. Do białego stołu pasują zarówno krzesła drewniane, jak i lekkie, wykonane z tworzywa lub sklejki. Biała jadalnia doskonale dopasuje się do otwartej kuchni, niezależnie od kolorystyki i stylu zabudowy kuchennej.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA