Meble.com.pl - komfort na miarę

Kuchnia "Etoile" marki Cesar. fot. Cesar.

Co sprawia, że kuchnie klasyczne wabią urokiem?

  • Autor: uk
  • 18 maj 2014 22:40 (aktualizacja: 22 maj 2014 07:22)

Dla nikogo nie jest tajemnicą, że kuchnie klasyczne wykonywane są często z naturalnego drewna. Ale czy to wystarczy, żeby kuchnie te zachowały swoistą magię nastroju?

Otóż, tutaj nie skupiajmy się na walorach drewna i jego wybarwieniu. W tym przypadku interesują nas przede wszystkim wszelkie meblowe elementy dekoracyjne. To one mają ogromny wkład w kreowanie bryły mebli, w nadaniu jej lekkości bądź masywności, powagi.

Podstawową rolę w stylizowanych wnętrzach kuchennych odgrywają oczywiście ozdobne listewki, listwy wieńczące, a także listwy cokołowe, "gzymsy". W modelach utrzymanych w stylistyce m.in. prowansalskiej, nie brakuje również tak widocznych elementów architektonicznych, jak rzeźbione pilastry.

Niekiedy duże elementy architektoniczne umieszczane są nie tylko w obramowaniu płytki kuchennej, ale też jako część dolnych szafek w bryle wyspy kuchennej. 

Dekoracyjnym uzupełnieniem klasycznych mebli kuchennych są szprosy w witrynach wiszących oraz nadstawianych. I, co stanowi "smakowity kąsek" dla prawdziwych koneserów klasycznej stylistyki, coraz śmielej pojawiają się również półki służące jako "wystawa" dla ozdobnych talerzy. Ciekawym rozwiązaniem są też półki wyposażone w małe szufladki na przyprawy, liczne półki-przegródki na talerze, które kojarzą się z wielkimi kuchniami dworskimi oraz otwarte półki-stojaki na nalewki i nie tylko...

Niewątpliwie to właśnie te dodatkowe elementy sprawiają, że kuchnia klasyczna to nie tylko pewien styl, układ, forma  i kolor szafek, ale też nieuchwytny nastrój, nostalgia za tym co było, a nawet... nostalgia za miłością!

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA