Meble.com.pl - komfort na miarę

Czerń i biel to największe przeciwieństo barw, ale i najbardziej zgrana para. Całkowicie czarna, utrzymana w wysokim połysku zabudowa kuchenna na tle śnieżnobiałej ściany prezentuje się cudownie. Warto zwrócić uwagę także doskonale dopasowany stół ze stylowymi nogami Fot. Aran Cucine

Czarna kuchnia. Stylowe aranżacje do Twojego domu

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 01 paź 2014 08:05 (aktualizacja: 02 paź 2014 07:27)

Kuchnia z czarną zabudową to aranżacja dla ludzi odważnych. Kolor ten wydaje się dość ponury, jednak na połyskujących meblach kuchennych prezentuje się niezwykle stylowo. Jeśli więc chcesz mieć kuchnię urządzoną z klasą - wybierz meble w czarnym kolorze.

Czarne meble kuchenne są nie tylko stylowe, ale i nowoczesne. Niewiele osób decyduje się na tak odważne aranżacje, a szkoda, ponieważ kuchnia w czarnym kolorze prezentuje się na prawdę okazale. Oczywiście czerń najlepiej wygląda w dużych i przestronnych przestrzeniach, kiedy możemy pokazać ją w w całej okazałości. Jednak nie jest powiedziane, że czarne meble kuchenne nie będą wyglądały dobrze również w małym pomieszczeniu. Na szczęście można zastosować kilka prostych zabiegów, dzięki którym ten kolor nie zmniejszy optycznie całej kuchni. 

Po pierwsze warto ją połączyć z białym kolorem, który w naturalny sposób rozświetli pomieszczenie i doda mu przestrzeni. Ten sam efekt uzyskamy, jeśli czerń połączymy z innym, intensywnym kolorem. Mogą to być fronty w kontrastującej barwie lub mocno wyróżniające się płytki. Ciekawym pomysłem jest bajecznie kolorowa mozaika, modną metodą jest także umieszczanie na ścianie pomiędzy górnymi, a dolnymi szafkami kuchennymi, kolorowego szkła. To rozwiązanie ładne, ale i bardzo praktyczne, bowiem szkło jest łatwe do utrzymania w czystości. 

Warto pamiętać także o oświetleniu. W czarnej kuchni jest to szczególnie ważne, ponieważ np. LEDowe oświetlenie może ją pięknie wyeksponować. Na frontach w połysku światło odbija się i dzięki temu cała kuchnia aż lśni, tworząc efekt, który wprowadza w zachwyt. Najpraktyczniejszym zabiegiem będzie zamontowanie drobnych żarówek pod górnymi szafkami, tak aby oświetlały blat i eksponowały płytki, jak również w przeszklonych szafkach typu witryny.

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA