Meble.com.pl - komfort na miarę

Biel jest głównym wyznacznikiem stylu minimalistycznego, doskonale czuje się w swoim towarzystwie, ale też idealnie komponuje się właściwie z każdą inną barwą. Podobnie jak czerń nie znosi bałaganu i chaosu, szczególnie w nowoczesnych aranżacjach. Kuchnia marki Schuller. Fot. Schuller

Czarno-biała kuchnia. 20 pomysłów na modne wnętrze

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 08 wrz 2014 11:35 (aktualizacja: 12 wrz 2014 08:28)

Wybraliśmy dla was wyjątkowe aranżacje biało-czarnych kuchni. Czy takie połączenie kolorystyczne wam się podoba? Obejrzyjcie naszą galerię zdjęć.
Biel i czerń mimo tak skrajnych odcieni, mają ze sobą wiele wspólnego. Obie barwy są bardzo charakterystyczne, doskonale prezentują się w nowoczesnych, uporządkowanych kuchniach. Połączenie tak skrajnie różnych kolorów w jednym miejscu może być jednak ryzykowne, dlatego musi być dobrze przemyślane i dokładnie zaplanowane. 

Jeśli chodzi o fronty meblowe najlepiej jest wybierać te w wykończeniu połysk, bowiem bez względu na kolor, będą one doskonale odbijać światło słoneczne i sztuczne. Jeśli dysponujemy niewielką przestrzenią lepiej zdecydować się na białe meble, jednak czerń zaplanować w postaci subtelnych akcentów, jak dodatki czy sprzęty AGD. 

Dodatki w czarno-białej kuchni dobierajmy z uwzględnieniem '"ilości" zastosowanych barw. Jeśli przeważa kolor biały, dobrze jest go przełamać czarną lampą, krzesłami lub dodatkami. Z kolei w nawet najbardziej nowoczesnej i minimalistycznej czarnej kuchni warto zastanowić się nad białymi akcentami w postaci kuchennej zastawy, blatu lub designerskich elementów wyposażenia.

  • Czerń i biel - modny duet? 

    Małgorzata Błaszczak, pracownia Mebli Vigo, ekspert Max Kuchnie
     
    Decydując się na czarną barwę w kuchni trzeba mieć świadomość, że na niektórych elementach może ona nie wyglądać dobrze. Mowa tu przede wszystkim o suficie i podłodze. Na czarny sufit mogą sobie pozwolić jedynie właściciele bardzo wysokich pomieszczeń, bowiem ciemna barwa optycznie je obniży stwarzając wrażenie przytłoczenia. Z kolei podłoga może i będzie wyglądać efektownie w czerni, jednak jeśli zamierzamy z kuchni korzystać a nie tylko ją pokazywać znajomym, lepiej wybrać inną barwę, zważywszy na fakt, że na ciemnej podłodze widać wszelkie zabrudzenia, okruszki, zachlapania. Zupełnie inaczej sprawa wygląda z bielą. Nie tylko „podniesie" ona sufit, ale też doda mu blasku w zestawieniu ze sztucznym, wieczornym oświetleniem górnym. Jasna podłoga również będzie optycznie powiększać pomieszczenie, sprawiając wrażenie lżejszego, niż jest w rzeczywistości. 

Rozwiązania "architektoniczne" takich kuchni mogą być różnorodne. Możemy zaobserwować np. odejście od tradycyjnych ciągów kompozycyjnych, na które składają się szafki wiszące i dolne. Zastąpiły je przede wszystkim wysokie szafy, tworzące wysoką zabudowę. Mogą być wyposażone w drzwi przesuwne oszklone, skrywające sprzęty (piekarnik, kawiarkę). Charakterystycznym znakiem biało-czarnych kuchni są też wyspy lub półwyspy, których dolna sfera przeznaczona jest na szafki. 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA