Fot. Nolte

Fot. Nolte

  • Autor: bm
  • 09 maj 2018 09:50 (aktualizacja: 11 maj 2018 10:01)

Czarno-biała kuchnia - zawsze elegancka i na czasie

Jednym z najpopularniejszych zestawień kolorystycznych wykorzystywanych we wnętrzach kuchennych jest połączenie czerni i bieli. Wygląda nowocześnie i elegancko, łatwo też dobrać do niego dodatkowe elementy.

Połączenie czerni z bielą podkreśla nowoczesny styl aranżacji wnętrza. Kontrastujące ze sobą kolory wyglądają efektownie i stwarzają dobre tło dla ciekawych dodatków utrzymanych np. w czerwieni, żółci lub kolorach drewna. Czarno-białą kuchnię możemy zaaranżować na różne sposoby. Jeśli lubimy jasne wnętrza, najlepiej będzie jeśli czerń zastosujemy w drobnych elementach, np. uchwytach czy obrzeżach frontów. Ciekawym rozwiązaniem jest też dobranie czarnego blatu do całkowicie białych mebli. W wersji bardziej ekstrawaganckiej - możemy zdecydować się na wersję odwrotną. Połączenie czarnych i białych frontów w proporcjonalnych ilościach to wizualnie "bezpieczne" rozwiązanie, zarówno jeśli zdecydujemy się na wysoki połysk, jak i na wykończenie matowe.

Z czarno-białą kuchnią doskonale komponują się dodatki w kolorach stali lub kamienia (lub wykonane z tych materiałów) - tworzą wtedy aranżację w stylu loftowym lub lekko industrialnym. Z kolei w połączeniu z żywymi kolorami możemy uzyskać wnętrze w stylu pop-art.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce