Meble.com.pl - komfort na miarę

Kuchnia z czerwonymi frontami marki Proform. Czerwona barwa nadaje kuchennemu wnętrzu dynamizmu i ciepła. Fot. Proform

Czerwona kuchnia – jeden z najpopularniejszych kolorów mebli

  • Autor: Piotr Sawczuk
  • 02 cze 2014 11:29 (aktualizacja: 03 cze 2014 08:22)

Czerwony to kolor miłości. Zatem czerwone meble kuchenne mogą odzwierciedlać miłość do gotowania, jedzenia, przygotowywania posiłków.

Energetyzujące meble

Czerwone meble kuchenne zdecydowanie pobudzają apetyt. Poza tym swoją barwą zachęcają do działania i motywują. Czerwona kuchnia polecana jest więc ludziom, których życie przebiega w spokojnym stylu. Czerwone, kuchenne szafki wspomogą i pobudzą niejednego śpiocha przy porannej kawie oraz dodadzą energii na cały dzień.

Nowoczesna kuchnia uwielbia "charakterne" kolory. Gładka, połyskująca czerwień na szafkach kuchennych to na pewno element charakterystyczny dla modnej, współczesnej kuchni. W tej barwie dobrze wyglądać będą meble proste, jak również z zaokrąglonymi frontami. Swą wyrazistością podkreśla on efektowne kształty mebli kuchennych.

Kilka porad

Z czerwonym kolorem mebli kuchennych idealnie współgrają szkło oraz metaliczne elementy, na przykład uchwyty. W aranżacji czerwonej kuchni, można także zabawić się grą kolorów. Jeżeli szafki dolne są w kolorze czerwonym, idealnym połączeniem będzie zastosowanie białych, kontrastujących frontów w szafkach wiszących. Do nowoczesnej kuchni, w której królują czerwone meble – ciekawym rozwiązaniem będzie biały blat, wykonany np. z konglomeratu na podbudowie ze sklejki.

Również duet czerni z czerwienią to jedno z najbardziej popularnych zestawień. W kuchennych wnętrzach takie rozwiązanie uwodzi siłą wyrazu, dodaje nieco dramatycznej scenografii, jak również bardzo efektywny wygląd. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA