Meble.com.pl - komfort na miarę

Czerwone sofy - gwiazdy na salonach Fot. Tapetyczne

Czerwona sofa – gwiazda w Twoim salonie

  • Autor: Piotr Sawczuk
  • 03 wrz 2014 14:17 (aktualizacja: 08 wrz 2014 08:34)

Klienci coraz częściej poszukują oryginalnych mebli. Najczęściej zwracają uwagę na kształt mebli, lub ich kolor. Czerwona sofa jest bezwzględnie bardzo charakterystycznym meblem, który skupi na sobie uwagę każdego.

Nie bez przyczyny – czerwień – nazwano królową kolorów. Jeżeli chcemy by nasz salon był wyjątkowy, a nie wiemy co w nim zmienić, wystarczy pomyśleć o mocnym akcencie, który wyróżni się i będzie stanowić główny punkt pomieszczenia. Czerwona, krwista barwa komponuje się z wieloma kolorami, a więc łatwo będzie skomponować z czerwoną sofą resztę wystroju naszego salonu.

Na rynku dostępne są sofy wykonane w naturalnych skórach barwionych na czerwono oraz tapicerowane różnymi, przyjemnymi w użytkowaniu materiałami. Skórzane modele stanowią o wyjątkowości i elegancji wnętrza, natomiast miękkie sofy są bardzo wygodne i "przytulne". Po za tym, czerwony kolor działa na ludzką psychikę i podświadomość. W słoneczne dni, sofa będzie odbijała światło i promieniała, a podczas zimowych, jesiennych, deszczowych dni, zdecydowanie doda pozytywnej energii.

Kolor czerwony symbolizuje to co żywe i gorące. Jest to kolor namiętności. Zdaniem naukowców, kolor czerwony w największym stopniu wpływa na nasza psychikę. Pobudza do działania. Przeznaczony jest dla osób ambitnych, odważnych i ekstrawaganckich. Czerwona sofa stanie się głównym punktem podczas domowych przyjęć. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA