Meble.com.pl - komfort na miarę

Fotele marki Baxter. Oferta: Diehl Deco. Fot. Baxter.

Czy meblom może być zimno? Sofy i fotele z futerkiem

  • Autor: uk
  • 06 maj 2014 11:08 (aktualizacja: 08 maj 2014 08:38)

Czy podobają się wam meble wypoczynkowe ozdobione futerkiem lub wręcz "ubrane" w całości w futro? Futerka kreują zarówno design luksusu, jak design i kojarzący się z surowym klimatem stepów.

W przypadku sof i foteli w "futrach" mamy do czynienia z różnego rodazju "włosiem" - długim, delikatnym, bądź krótkim i szorstkim. Również prezentowana jest rozmaita maść - cętkowana, łaciata,  pasiasta, w kolorach bieli, czerni, w jasnych i ciemnych brązach, rudościach oraz szarościach.

W zależności od kolorystyki i formy mebli tapicerowanych, "futerkowy dodatek", tj. poduchy lub obramowanie oparcia, może sprawić, że sofa czy fotel będzie wyglądać luksusowo. Tutaj futerka mają często kolor nienaturalny, tj, fioletowy, różowy lub niebieski. W zestawieniu z oryginalną, nietypową formą mebla, całość przynosi efekt mebla ekstrawaganckiego. Niekiedy tego rodzaju meble może nawet kojarzyć się z... damską garderobą (boa zarzucone na wieczorową suknię)!

Natomiast modele o bardziej klasycznej, tradycyjnej, spokojnej formie, "ubrane" w futro o naturalnym kolorze, "przenoszą" nas do wnętrza jurty na bezbrzeżnym stepie. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA