Meble.com.pl - komfort na miarę

Meble firmy Sicea. Fot. Sicea.

Dlaczego warto urządzić salon w bieli?

  • Autor: uk
  • 02 cze 2014 09:28 (aktualizacja: 04 cze 2014 08:17)

Obecnie biel w salonie jest trendy, bez względu na to, z jakim stylem aranżacji mamy do czynienia - minimalistycznym czy klasycznym.

Do niepodważalnych zalet mebli w kolorze białym - zarówno regałów, szafek, półek, komód, jak i zestawów wypoczynkowych należy ich wizualna lekkość, czystość i... "eteryczność"!

Wnętrza urządzone meblami w kolorze białym wydają się większe, rozjaśnione. Biel doskonale podkreśla wszelkie formy mebli - geometryczne oraz organiczne, kreując przestrzeń pełną harmonii. W bieli wszystko wydaje sie być "na swoim miejscu".

Jednocześnie biel akcentuje też proporcje poszczególnych segmentów, jak i proporcje w "obrębie" jednego modelu, delikatnie zaznaczone na przykład odmiennym kolorem.

Bieli często towarzyszy wysoki połysk. Meble do salonu - regały modułowe, meblościanki prezentujące białe powierzchnie w wysokim połysku wzmacniają efekt nowoczesnego, modernistycznego salonu. Bardzo często meble do salonu przechodzą w meble kuchenne w przypadku otwartej przestrzeni salon-kuchnia. Tutaj biel pełni funkcję "mimikry". Przeistoczenie salonu w kuchnię jest płynne i niemal niezauważalne. 

Białe meble w salonie dają również duże pole do popisu, jeśli chodzi o dodatki dekoracyjne. Biel, uniwersalna stylistycznie staje się tłem najróżniejszych inspiracji bogatych w intensywne kolory: folkowych, etnicznych, abstrakcyjnych, geometrycznych. 

Z kolei połączenie białych mebli z dodatkami dekoracyjnymi w tonacjach pastelowych, m.in. popielaty róż, seledynowy, błękit nadaje wnętrzu lekko romantyczny charakter i to nawet w przypadku "tła", jakim są meble o wyrazistych, minimalistycznych kształtach!

W pewnym sensie można nawet "przesadzić" z bielą, oczywiście w sposób zamierzony! Innymi słowy, do białych mebli można dodać białe poduchy, wazony i żyrandole. W zależności od formy mebli i dodatków, uzyskuje się efekt stylistyki "z lekka" francuskiej, prowansalskiej, czy też skandynawskiej.

Warto wspomnieć też o tkaninach obiciowych w bieli: doskonale wygląda zestawienie różnych faktur poduch - gładkich i o wyrazistych splotach, bez względu na to, czy są to tkaniny bawełniane, lniane, czy też satynowe. Biel łączy różnorodność. 

 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA