Meble.com.pl - komfort na miarę

Klasyczna biała kuchnia wcale nie musi mieć stylizowanych uchwytów. W tej kuchni zamocowane zostały proste, srebrne rączki. Fot. Wellmann

Dodatki w kuchni. Stylowo i z klasą

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 02 wrz 2014 09:12 (aktualizacja: 08 wrz 2014 08:38)

Mebel to nie tylko korpusy i fronty, ale także elementy dekoracyjne, jak na przykład uchwyty, które nieraz są ważniejsze od wszystkiego innego. Bowiem właśnie dzięki dekoracjom meble zyskują swój niepowtarzalny urok.

Dobrze dopasowany uchwyt potrafi być swoistą kropką nad „i”. Należy go dobierać do stylistyki mebli, tak, aby tworzył z nimi piękną całość. Na szczególną uwagę zasługują uchwyty, które ozdabiać będą klasyczną kuchnię. Jest to zadanie znacznie trudniejsze niż w przypadku mebli nowoczesnych.

Kuchnia stylizowana na styl skandynawski świetnie będzie wyglądać ozdobiona ceramicznymi gałkami. Najpopularniejsze modele to te, które wyglądają jak główka czosnku, a ich środek ozdobiony jest złotą lub srebrną końcówką. Oprócz tych klasycznych modeli, ceramiczne gałki dostępne są do kupienia, także w wielu kolorowych wzorach. Od kropek po paski.

Do najpopularniejszych uchwytów do mebli klasycznych należą te mosiężne, bądź stalowe, malowane na złotą barwę, odpowiednio postarzone i przetarte. Stare złoto wygląda pięknie w zestawieniu z meblami o brązowej lub czereśniowej barwie. Kolor ten dodatkowo podkreśla ich klasę. Uchwyty w kolorze starego złota doskonale pasują też do mebli starych i podniszczonych. Ich wymiana na takie postarzane modele dodaje meblom nowego uroku i przywraca ich lata świetności. 

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA