Meble.com.pl - komfort na miarę

Wszystko w odcieniach złamanej bieli, beżu i szarości - trudno zauważyć granicę między częścią salonową a zabudową kuchenną. Fot. Scavolini

Dom bez granic - zobacz, jak połączyć kuchnię z salonem

  • Autor: Beata Michalik
  • 21 kwi 2014 14:30 (aktualizacja: 24 kwi 2014 07:07)

Wydawałoby się, że kuchnia otwarta na salon to nic nowego i że to rozwiązanie znamy od lat. Ale producenci mebli udowadniają, że można jeszcze bardziej zbliżyć do siebie te dwa "serca" domu.

Z jednej strony wygoda i niepowtarzalne wrażenia estetyczne, a drugiej - kłopotliwe rozwiązanie, bo przecież kuchnia i pokój dzienny powinny do siebie pasować. Tymczasem "sklejenie" ze sobą tych dwóch na pozór zupełnie różnych przestrzeni codziennego życia wcale nie jest takie proste. Na rynku brakuje "wspólnych" kolekcji kuchennych i salonowych - rozwiązaniem może tu być pomoc doświadczonego projektanta wnętrz. Chyba że sami mamy zmysł urządzania wnętrz i potrafimy dobrze wykorzystać inspiracje - na przykład takie, jak na załączonych zdjęciach.

Pomysłów na połączenie dwóch - tak różnych - części przestrzeni mieszkalnej może być wiele. Popularnym i efektownym rozwiązaniem jest kuchenna wyspa, której druga strona niejako przynależy już do salonu. Inna opcja - to wysoki bar, który jednocześnie oddziela i łączy część kuchenną z pokojem dziennym. Jednolita kolorystyka daje przyjemny efekt harmonii, kontrastowa zaś (lecz odpowiednio dopasowana) - wprowadza do wnętrza nieco ekstrawagancji i może działać energetyzująco na domowników.

Ciekawą alternatywą dla tego rodzaju rozwiązań jest to, co zaproponowali między innymi tegoroczni wystawcy z targów w Mediolanie - czyli absolutny brak granic między kuchnią a salonem. Skrajna wersja takiego projektu zakłada wręcz jednolitą zabudowę, w której trudno odróżnić telewizor od kuchennego okapu, a książki i sprzęt rtv doskonale się czują w towarzystwie garnków i zlewozmywaka.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA