Meble.com.pl - komfort na miarę

Ci, którzy są szczęśliwym właścicielem dużej, otwartej kuchni – na spiżarnię mogą wykorzystać małe wnęki lub komórki i ukryć ją za drzwiami przesuwnymi. Fot Elfa

Domowa spiżarnia. Pokazujemy 15 świetnych rozwiązań

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 01 gru 2014 08:26 (aktualizacja: 01 gru 2014 08:30)

Butelki wody, puszki, własne przetwory, pudełka z makaronem, rzadko używany sprzęt AGD...Jak wygospodarować dodatkową przestrzeń do przechowywania, zwłaszcza jeśli kuchnia nie jest imponujących rozmiarów? Rozwiązaniem może być domowa spiżarnia.

Dawniej spiżarnia pełniła jedną ważną rolę – umożliwiała przechowywanie produktów spożywczych w temperaturze niższej niż otoczenie. Obecnie nie ma już konieczności dysponowania oddzielnym, "chłodnym" pomieszczeniem, ponieważ w każdym domu znajduje się lodówka. Rola spiżarni uległa więc znacznej modyfikacji. Obecnie jest to nie tylko miejsce idealne do przechowywania produktów spożywczych, ale też do magazynowania sprzętów gospodarstwa domowego, typu sokowirówka, mikser czy grill, z których korzystamy tylko raz na jakiś czas.

Gdzie najlepiej umieścić spiżarnię? Najwygodniej ulokować ją w kuchni, bądź też bezpośrednio przy niej. Optymalnym miejscem jest północna część domu czy mieszkania. Taka lokalizacja, ze względu na małe nasłonecznienie, dodatkowo zapewni najniższą możliwą temperaturę, jaką można uzyskać w mieszkaniu w naturalny sposób. Jeżeli nie ma innej możliwości, można wydzielić spiżarnię w samej kuchni. 

Ci, którzy dysponują dużymi, otwartymi kuchniami mogą wykorzystać w tym celu małe wnęki lub komórki i ukryć je za drzwiami przesuwnymi. Jeśli jesteśmy zmuszeni do maksymalnego wykorzystania niewielkich gabarytowo pomieszczeń kuchennych najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie wysokiej szafki gospodarczej. Dzięki temu kuchnia zyskuje sporo dodatkowej przestrzeni. Zaletą szafy, wyposażonej w statyczne półki czy też odpowiedni do potrzeb system cargo jest jej pojemność. Po otwarciu szafki użytkownik ma dostęp do produktów na wszystkich półkach. Do innych zalet wysokich wyciągów należą ponadto: możliwość pełnego wysuwu, obracania w lewo i w prawo, wysoka ładowność, wspomaganie płynnego otwierania czy też system cichego domyku.

Zachęcamy do obejrzenia naszych propozycji na funkcjonalną domową spiżarnię. 

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA