Blat laminowany z dekorem Dąb Torino firmy Pfleiderer. Fot. Pfleiderer

Blat laminowany z dekorem Dąb Torino firmy Pfleiderer. Fot. Pfleiderer

  • Autor: mg
  • 28 lis 2017 11:37 (aktualizacja: 29 lis 2017 10:35)

Domowe biuro - jak najlepiej wkomponować blat laminowany?

Domowy kącik do pracy można zaaranżować w praktycznie każdym pomieszczeniu. Co więcej, można urządzić go tak, by stał się elementem dekoracyjnym wnętrza. Podpowiadamy, jak stworzyć domowe biuro dopasowane do wnętrza w każdym stylu, poczynając od nowoczesnego po industrialne.

Praca we własnym domu to bardzo wygodne rozwiązanie, bowiem nie musimy tracić czasu na dojazdy do biura, a powierzone nam zadania możemy wykonywać, siedząc na własnej kanapie i słuchając ulubionego radia. To brzmi wspaniale. Jednak praca poza biurem jest też pewnego rodzaju wyzwaniem, gdyż sami musimy zapewnić sobie optymalne warunki do jej wykonywania.

Miejsce do pracy powinno zapewniać nam ciszę i spokój oraz pasować do ogólnej aranżacji wnętrza. Idealnym rozwiązaniem jest urządzenie biura w osobnym pomieszczeniu, tak aby zaaranżowane było wyłącznie na potrzeby naszej pracy. Jeśli jednak do stworzenia go musimy wygospodarować część przestrzeni leżącej w obrębie salonu lub sypialni, sprawa zaczyna się komplikować. Gotowe meble nie zawsze mogą sprostać naszym wymaganiom, a warto pamiętać, że blat biurka - podstawowego mebla w miejscu przeznaczonym do pracy - powinien być na tyle duży, by pomieścił wszystkie niezbędne akcesoria i zapewnił odpowiedni komfort pracy. Dobrym rozwiązaniem jest więc biurko wykonane na zamówienie z blatów laminowanych. Szeroka gama wzorów i kolorów pozwoli stworzyć domowy kącik pracy dopasowany do stylu naszego mieszkania.

 Prosto i z klasą

Nowoczesne aranżacje rządzą się swoimi prawami. Nie ma tu miejsca na zbędne dekoracje, kolorystyka wnętrza jest stonowana, panuje porządek i elegancka prostota. Biurowy kącik w nowoczesnym mieszkaniu powinien więc być kwintesencją ładu i perfekcyjnej organizacji. Dlatego sprawdzi się tutaj na przykład blat "Glamour Wood Jasny" (R48005), którego odcienie szarości zachwycają dystyngowanym szykiem. Dedykowany jest on minimalistycznym wnętrzom, gdzie każdy detal ma znaczenie. Krzesło z tworzywa sztucznego i stylowe akcesoria biurowe dopełnią całości aranżacji. 

Nordyckie klimaty

Skandynawski styl bez wątpienia podbił serca Polaków. To dzięki niemu biel stała się bardziej przyjazna i śmielej stosujemy ją we własnych domach. Biuro zaaranżowane we wnętrzu urządzonym w stylu skandynawskim powinno być jasne (najlepiej, jeśli znajdziemy dla niego miejsce w pobliżu okna), zaś na blacie biurka powinny zadomowić się designerskie akcesoria. Blat "Biel Arktyczna" (U11027) stworzy przestrzeń do pracy emanującą świeżością, niczym czysta kartka czekająca na to, by zapełnić ją genialnymi pomysłami.

Domeną skandynawskich wnętrz jest również drewno, które, jak żaden inny materiał, odwzorowuje piękno natury. Blat w ciepłej kolorystyce pozwoli stworzyć przytulny kącik biurowy. Dekor "Dąb Torino" (R20231) oddaje realistyczne usłojenie, kojarzące się z naturą, dzięki czemu budzi wrażenie autentyczności. Taki kącik biurowy można wzbogacić o dodatki nawiązujące do natury, jak tablica korkowa czy drewniane pojemniki na długopisy. 

Odważne połączenia

Surowy beton, cegły, metal… to materiały, które kocha styl industrialny. Zastosowane z wyczuciem stworzą wyjątkową i całkowicie nietuzinkową aranżację. W industrialnym wnętrzu doskonale sprawdzi się kącik biurowy skąpany w czerni lub szarościach. Blat "Loft Concrete" (S60000) to propozycja do wnętrz industrialnych, a do tego pięknie komponuje się z wzorami inspirowanymi drewnem.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce