Meble.com.pl - komfort na miarę

Malutki kącik na biuro został wygospodarowany w salonie. Dzięki temu, że pomysłowo łączy się z modułową meblościanką, nie zaburza estetyki wnętrza.Projekt: Kinga Śliwa. Fot. Bartosz Jarosz

Domowy kącik do pracy. 15 kreatywnych pomysłów

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 20 lis 2014 14:26 (aktualizacja: 21 lis 2014 08:37)

Choć przenoszenie pracy do domu ma swoich zwolenników i przeciwników, często staje się niestety koniecznością. Coraz większą uwagę przywiązujemy do wyposażenia domowego biura czy gabinetu. Pokazujemy kilka ciekawych aranżacji.

Praca w domu staje się powszechną praktyką. Na taki sposób zarabiania pieniędzy decydują się zwykle przedstawiciele wolnych zawodów lub młodzi rodzice, ale nie tylko – wysokie wymagania pracodawców oraz niestabilny rynek pracy sprawiają, że często zabieramy pracę ze sobą do domu. Osobne pomieszczenie w którym łatwiej się skoncentrować staje się więc nieodłączną częścią naszych przestrzeni mieszkalnych. Zapracowani, zabiegani, powinniśmy mieć miejsce, w którym spokojnie zajmiemy się naszymi obowiązkami zawodowymi. 

Na rynku obecnych jest wiele propozycji mebli, które sprawią, że nasz domowy kącik do pracy spełni wszystkie nasze potrzeby - a co więcej stanie się prawdziwą ozdobą naszego domu czy mieszkania. Niezbędne minimum to oczywiście biurko, najczęściej przeznaczone do „zdalnej pracy” na komputerze, wyposażone w pojemne szufladki. Ważne są też pojemne regały, szafki oraz półki, które pomieszczą segregatory, dokumenty i wszelkie niezbędne do pracy akcesoria.

Dziś przygotowaliśmy kilka ciekawych pomysłów na piękną i ciekawą aranżację miejsca do pracy w domu. W galerii znajdą coś dla siebie ci, którzy preferują eleganckie i stylowe wyposażeniu biura czyli meble w głębokich, ciemnych odcieniach, jak też osoby, które stawiają na nowoczesność, lekkie formy i ciepłe, jasne kolory. 

Jeśli chodzi o same meble na rynku widać tendencje do odwrotu od ciężkich mebli gabinetowych. Mocno natomiast rozwija się rynek mebli współczesnych. Stylowe meble gabinetowe potrzebują bowiem dużej przestrzeni. 

Bez względu na sposób aranżacji gabinetu, modny układ mebli ma prezentować wizualną lekkość brył oraz ich różnorodność. Podobnie jak w meblach do salonu znikają „ciężkie” punkty, jakimi są regały o konstrukcji „zamkniętej”, częściej widzimy akcenty subtelniejsze, tj. lekkie w formie biurka, ciekawe aranżacje półek czy też szafki bez drzwiczek.  

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA