Meble.com.pl - komfort na miarę

Stół "Earl" Natural Living. Fot. Natural Living

Drewniane meble w najlepszym wydaniu

  • Autor: kh
  • 01 lip 2014 07:59 (aktualizacja: 01 lip 2014 08:40)

Styl rustykalny od lat cieszy się rosnącą popularnością wśród konsumentów. Wszak cóż może być piękniejszego niż urok naturalnego drewna?

Ciepły, przytulny, swojski - to cechy, które najpełniej charakteryzują styl rustykalny. Wnętrze zgodnie z nim zaaranżowane nawiązuje w pewien sposób do tradycyjnego szlacheckiego dworku, lub zamożnego, letniego wiejskiego domku. Pełno w nim stylizowanych dodatków i elementów dekoracyjnych wykonanych z naturalnych materiałów. Ale najważniejszą i dominującą rolę odgrywa w nim drewno. Im więcej w nim "naturalnych wad" takich jak nierówności, czy sęki - tym lepiej.

Meble utrzymane w stylu rustykalnym na ogół projektowane są w taki sposób, by pokazać jak najwięcej zalet materiału z jakiego zostały wykonane. W większości wypadków zachowują więc naturalną barwę gatunku lub przynajmniej jego rysunek z widocznymi słojami (w przypadku gdy drewno jest malowane, jest ono powlekane bezbarwnym, matowym lakierem, albo bejcą). Rustykalne meble zachwycają ponadto masywą formą, która kojarzy się ze stabilnością i bezpieczeństwem. Często jako elementy ozdobne pojawiają się w nich ciężkie okucia - na przykład zawiasy czy zamki, które również są specjalnie "postarzane".

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA