Meble.com.pl - komfort na miarę

Aneksy kuchenne łączące w sobie biel i drewno ożywią wnętrze, ale jednocześnie sprawią, że będzie ono przytulne. Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz

Drewno w kuchni. Piękne zdjęcia z polskich domów

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 14 sty 2016 09:51 (aktualizacja: 15 sty 2016 09:05)

Kuchnie z rysunkiem drewna są zachwycająco piękne i stanowią ozdobę całego domu. Zobacz jak zastosować drewno w aranżacji kuchni nowoczesnej.

Nowoczesne kuchnie rządzą się swoimi prawami. Są proste w wyglądzie, ale i niezwykle funkcjonalne. Wszelkie zdobienia są w ich przypadku zbędne. Często nawet fronty nie mają uchwytów. Linia kuchni nowoczesnej powinna być lekka i minimalistyczna, materiały wykorzystane do jej produkcji trwałe i estetyczne, bądź wręcz szlachetne. Dlatego też drewno doskonale odnajduje się w konwencji nowoczesnych aranżacji kuchni. 

Projektanci stosują drewno w kuchni na najróżniejsze sposoby. Doskonale prezentuje się ono jako ściana nad blatem, w formie frontów przełamanych bielą lub czernią, ale również w postaci drewnianego blatu przy białej kuchni w wersji total look. Drewno bowiem doskonale ociepla biel i nadaje jej przytulnego wyrazu. Świetnie wygląda w formie matowej powierzchni o porowatej strukturze, jak również wykończone lakierowaną, połyskującą powłoką. 

Decydując się na gatunek drewna o wyraźnie zaznaczonym, dekoracyjnym usłojeniu (jak palisander czy orzech amerykański) warto zastosować go na większej powierzchni. Doskonałym miejscem będzie długi ciąg szafek dolnych, jeśli drewno ma być obecne na frontach lub równie długa ściana nad blatem. Doskonałym miejscem będzie również wysoka zabudowa kuchenna, czyli tzw. szafa. Dzięki temu pięknie wyeksponujemy drewno i wydobędziemy z niego cały urok. 

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA