Meble.com.pl - komfort na miarę

Drewniana dolna zabudowa oraz wyspa zostały połączone z bielą górnych szafek. Kuchnia dzięki temu wygląda bardzo naturalnie i lekko. Fot. Alno

Drewno w kuchni. Sprawdz najciekawsze aranżacje

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 05 lis 2014 08:53 (aktualizacja: 05 lis 2014 09:04)

Drewno to jedyny materiał, który nigdy nie wyjdzie z mody. Jego popularność sięga każdego pomieszczenia w domu - także kuchni. Jeśli nie gra głównej roli, to zawsze jest obecne chociażby w postaci subtelnych dodatków.

Drewno to materiał, który z niezwykłą lekkością wprowadza do wnętrza przytulny klimat, ciepło, nienaganną estetykę. Może być stosowane dosłownie wszędzie - od podłogi, przez meble, dodatki, na zdobieniach sufitu kończąc. Chcąc ocieplić wnętrze kuchni, warto wprowadzić je do aranżacji.

Słysząc o drewnie w kuchni wielu utożsamia to z ciężką w wyrazie, drewnianą zabudową, najczęściej w stylu rustykalnym lub tradycyjnym. Owszem, do dziś są zwolennicy takiej stylistyki, którzy najlepiej czują się w otoczeniu stylizowanych szafek, rzeźbionych kredensów czy komódek. Niemniej jednak drewno, jak żaden inny materiał z powodzeniem odnajduje się w każdej, nawet najbardziej nowoczesnej kuchni. Wystarczy, że zaprojektujemy minimalistyczne w wyrazie formy mebli i wykonamy je z litego drewna lub materiałów drewnopochodnych, jak chociażby fornir. Świetnie sprawdzi się jako przysłowiowa kropka nad „i" w postaci delikatnych, subtelnych dodatków, elementów dekoracyjnych, wybranych fragmentów kuchennej zabudowy. Pomysłów na przemycenie drewna do współczesnej kuchni jest mnóstwo. Najbardziej efektownie prezentuje się jako detal pośród całej nowoczesnej zabudowy. Może to być front jednej wybranej szafki, jeden poziom szuflad lub jedynie cienki pasek biegnący przez wszystkie fronty kuchennej zabudowy, a także drewniana rama, w którą całość zabudowy została zamknięta. Co więcej, drewno występuje w tylu różnych barwach i odcieniach, że każdy z pewnością znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Zapraszamy do galerii zdjęć, gdzie znajdują się najpiękniejsze i najmodniejsze kuchnie z wykorzystaniem materiału, jakim jest drewno.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA