Meble.com.pl - komfort na miarę

Meble do łazienki "KTS" Antado. Fot. Antado

Drewno w łazience - meble w kolorach natury

  • Autor: kh
  • 25 cze 2014 12:37 (aktualizacja: 27 cze 2014 08:21)

Wykonane z drewna i "ubrane" w drewnopodobne dekory meble łazienkowe zdobywają coraz większą popularność wśród polskich konsumentów. Pozwalają bowiem na wprowadzenie do toalet i pokoi kąpielowych przytulną i pełną ciepła atmosferę.

Przez lata uważano, że łazienka nie jest dobrym miejscem dla wykonanych z drewna mebli. Materiał ten, choć ma wiele zalet, nie jest bowiem odporny na działanie wilgoci - przynajmniej wówczas, gdy nie zostanie odpowiednio zabezpieczony. Powstanie i upowszechnienie preparatów impregnujących drewno pozwoliło na wprowadzenie szafek z niego zbudowanych do łazienek.

Obecnie takie meble cieszą się tak dużą popularnością, że na rynku dostępnych jest wiele brył i zestawów wykonanych z naturalnego drewna, jak również z płyt w dekorach drewnopodobnych. Konsumenci doceniają przede wszystkim ich walory estetyczne (forma takich kolekcji jest bowiem na oggół dokładnie taka sama jak w przypadku linii utrzymanych w unikolorze), a także atmosferę jaką budują w łazience. Nic tak jak rysunek słojów i ich ciepła kolorystyka nie wprowadza do wnętrza przytulnej, domowej atmosfery.

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA